Реєстрація    Увійти
Увійти
» » Парламент, якому не відкрутитися - Портніков

Парламент, якому не відкрутитися - Портніков

Категория: Блогосфера
Парламент, якому не відкрутитися - Портніков Блогосфера

Новий парламент від попереднього буде відрізняти неможливість відмовитися від відповідальності. Незважаючи ні на що доведеться прийняти цілий ряд необхідних непопулярних рішень, які в короткостроковій перспективі чреваті новим погіршенням рівня життя і без того збіднілого населення.

Новому складу парламенту набагато важче, ніж раніше, буде відповідати на питання про те, чому провалюються реформаторські закони. Новому уряду буде набагато важче, ніж кабінету Арсенія Яценюка, відповідати на запитання про те, чому не здійснюються справжні реформи. "Вони не голосують!" - ми чули протягом останніх місяців - і це була правда. З чого б це повинні були голосувати за реформи професійні пристосуванці з клаптів Партії Регіонів, представники різних депутатських груп, груп і угруповань, що виникли на руїнах авторитарного режиму після ганебної втечі Віктора Януковича? Вони і в коаліцію-то пішли лише тому, що злякалися - а зовсім не тому, що відчували відповідальність за країну. Якби вони відчували відповідальність - не було б і кількох місяців протистояння на Майдані, загибелі "Небесної сотні" і фактичного розвалу держави оточенням межигірського божевільного. У парламенту були всі можливості зупинити і божевілля, і побоїще, повернувшись до моделі парламентсько-президентської республіки ще в перші тижні протистояння. І якщо ви думаєте, що вони не зробили цього тільки тому, що боялися, то дуже добре про них думаєте. Вони не боялися. Вони заробляли.

Новий парламент обраний в системі, в якій теж належить заробляти. Олігархічний вплив у ньому як і раніше велика: ми навіть не уявляємо собі, яка кількість представників депутатського корпусу знаходиться "в кишені" у тих, хто чинив вирішальний вплив на депутатів минулого скликання. Але новий парламент буде відрізняти від попереднього не тільки практична маргіналізація проросійського політичного табору, протягом останніх 23-х років намагалися зробити все, щоб звести українську незалежність до вассалитету. Новий парламент від попереднього буде відрізняти неможливість відмовитися від відповідальності. А цю відповідальність доведеться брати аж ніяк не за виплату компенсацій і нові пільги. Відповідальність нових парламентаріїв пов'язана з прийняттям цілої низки непопулярних рішень, які дозволять Україні стати цивілізованою країною, але в короткостроковій перспективі чреваті новим погіршенням рівня життя і без того збіднілого населення. При цьому якщо такі рішення прийматися не будуть, то не буде і західної допомоги. А раз не буде західної допомоги, то не вдасться зробити взагалі нічого - і рівень життя населення стане знижуватися на тлі настає хаосу. Новому парламенту не відкрутитися, таким чином, ні від реформ, ні від можливих перевиборів. І це дозволяє з надією дивитися в майбутнє навіть більшою мірою, ніж самі результати виборів. Результати, звичайно, ніколи не буває ідеальним. Розчарування чекають патріотично налаштованих виборців та у зв'язку із збереженням списку тих, хто готовий на капітуляцію перед Кремлем, і в зв'язку з не самими якісними списками націонал-демократичних партій, і в зв'язку з очевидними "сюрпризами" по мажоритарці. Але те, що навіть в цьому випадку можливість антидержавного і - що не менш важливо - антиреформаторського - маневру значно звужена - важливіше будь-яких сюрпризів.

Віталій Портников

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.