Реєстрація    Увійти
Увійти
» » Ембарго на торгівлю з Росією здатна пустити по світу цю країну в найкоротші терміни

Ембарго на торгівлю з Росією здатна пустити по світу цю країну в найкоротші терміни

Категория: Блогосфера

Ембарго на торгівлю з Росією здатна пустити по світу цю країну в найкоротші терміни

18.07.2015 Переглядів: 451 Богун Ігор
Ембарго на торгівлю з Росією здатна пустити по світу цю країну в найкоротші терміни Блогосфера
Tweet

В одній з книг, здається, Суворова (про підготовку СРСР до війни з Німеччиною) є такий епізод. Для отримання об'єктивної інформації (а не запущеної Абвером дези) про плани Райху на східному напрямку, радянської військової розвідки доручили аналізувати... ціни на баранину на світових ринках.

Розрахунок був простий: щоб воювати в Росії, німцям будуть необхідні хутряні кожухи. Їх потрібно заздалегідь замовити. Якщо ж заводчики овець будуть їх різати в скільки-небудь значних кількостях заради шкур, то на ринок неминуче потрапить і велику кількість м'яса баранини, що призведе до зниження ціни на неї на товарних біржах.

Як ми знаємо, тут радянська розвідка прокололася. Гітлер, натхнений виявленою безпорадністю КА у війні з Фінляндією, був упевнений, що вже його-то непереможний вермахт анігілює КА за кілька місяців і війна закінчиться до настання холодів. Ця самовпевненість разом з низкою інших чинників його і згубила. Але я пишу зовсім не про це, просто хочу звернути увагу на сам непрямий метод отримання важливої інформації. Запам'ятайте його. А тепер — до справи.

Можливо, я помиляюся, і Захід не має наміру заходити надто далеко, але зазвичай тамтешні політики добре прораховують наслідки своїх слів і дій. Так от, рівень громадського обурення в цивілізованому світі з приводу дій Росії в Україні, а особливо, з приводу збитого авіалайнера, такий, що обмежитися напівзаходами вже не вийде — без серйозного удару по престижу і рейтингах тамтешніх політиків. А це означає, що, коли група країн звертається в РБ ООН із пропозицією про створення міжнародного трибуналу, то вони беруть до уваги і опцію, що росіяни накладуть вето на таке рішення. А значить, готові йти на Генасамблеї, яка також може прийняти подібне рішення і де вето немає ні в кого, а більшість «за» — гарантоване.

Звичайно, ніхто не може змусити Росію взяти участь у цьому трибуналі. Але єдиний , хто в цьому випадку програє, не реалізуючи своє право на захист, це вона сама. Головне ж почнеться, коли треба буде добитися виконувати рішення трибуналу. А адже це не тільки фінансові компенсації, але і, найімовірніше, кримінальна відповідальність за звинуваченням у військових злочинах.

Здатний світ сьогодні добитися видачі військових злочинців, якщо мова йде про керівників ядерної держави, члена РБ ООН?

Як мені видається, відповідь позитивна. Щоб зрозуміти, яким шляхом це буде робитися, достатньо прочитати список компаній, санкції на які показово наклала Канада. Ембарго (навіть тільки Заходу, не кажучи вже про повну) на торгівлю з Росією здатне сьогодні пустити по світу цю країну в найкоротші терміни. Більш того, світ вже найближчим часом зможе відмовитися від російської нафти і не відчувати при цьому ніякого дискомфорту. Єдиною серйозною проблемою поки що є припинення закупівель російського газу в Європу. Але...

І ось тут я хотів би повернутися до наших баранів з початку посту. Якби моє прізвище «Путін» або «Шойгу» та знай я про вже побудованих интерконнекторах єдиної газотранспортної системи, я попросив би тільки з'ясувати для мене кількість і потужність споруджуваних і спроектованих LNG-терміналів в Європі. І про нових газопроводах, типу, Алжир-Іспанія. І якщо відповідь така, як передбачається, не гаючись, почав би шукати собі нових пластичних хірургів.

Karl Volokh

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.