Реєстрація    Увійти
Увійти
» » Суди та прокуратура – головна проблема Саакашвілі в Одесі

Суди та прокуратура – головна проблема Саакашвілі в Одесі

Категория: Блогосфера

Суди та прокуратура – головна проблема Саакашвілі в Одесі

31.07.2015 Переглядів: 112 Леонід Степанюк
Суди та прокуратура – головна проблема Саакашвілі в Одесі Блогосфера
Tweet
Представники закону, всі до єдиного, від рядового поліцейського і до судді вищої інстанції, в цивілізованих країнах викликають повагу і довіру. Будь-яка інформація про тих чи інших протиправних діях, схемах, в яких вони причетні, тут же стає сенсацією для перших шпальт преси. Але тільки не в Україні...
У нас вже давно люди звикли не довіряти міліції і знати, що судді і прокуратура є не закон, а чиїсь бізнес-інтереси. З цим зіткнувся зараз на посаді голови ОДА і Михайло Саакашвілі.
Ні для кого не секрет, що одним з найулюбленіших занять Сакашвілі на посту президента Грузії було залучення іноземних інвестицій. Зрозуміло, для успішного розвитку країни це вкрай важливий елемент, але головною перешкодою на шляху припливу іноземного капіталу є тотальна корупція. У Грузії вона була переможена, але Україні до цього моменту поки ще дуже далеко, і навряд чи проблема вирішиться.
Справа в тому, що багато вже було сказано про наміри Саакашвілі проводити свої реформи саме в Одесі, і про схожість регіону з самою Грузією. Але ось у чому проблема. Бути може, одеська область для Михайла і досить комфортна як аналог Грузії, але все ж вона не є окремою країною, і судова система має вищі інстанції за її межами.
На сьогоднішній день одним з елементів мозаїки боротьби з корупцією нового губернатора є спроба подолати систему, перешкоджає будівництву нового торгового центру на місці напівзруйнованої стоянки... Прокуратура ганяє по судам іноземних інвесторів вже другий рік, не даючи розгорнути будівництво, посилаючись на відсутність даного торгового центру на генплані міста від 1989 року...
Звичайно, дурість обґрунтування зрозуміла кожному, але приклад показовий тим, що представники закону зараз є якраз головною проблемою нового губернатора. При цьому, якщо навіть у конкретному випадку, і вдасться подолати корупційну машину, то не факт, що право будівництва не буде оскаржене у суді вищої інстанції.
Ще одним кричущим інцидентом тижня, що минає, став штурм 29 липня працівниками Головного слідчого управління МВС України, офісу компанії «RedHead Family Corporation» (мережа «Антошка»). Не полінувалися ж приїхати з Києва!
І ось, виникає запитання – виходить, по кожному такому скандалу губернатор буде змушений їздити в столицю, для вирішення проблеми на найвищому рівні? Не втомиться?
Адже, по суті, ті реформи, які має намір втілювати в життя Саакашвілі, будуть зустрічати перешкоду судів і прокуратури, причому не тільки одеських. Залежно від інтересів, в кожному окремому питанні справа буде виноситися все вище і вище, підвищуючи ставку проблеми. І не виключено, що в якийсь момент ціна питання для Одеси стане однією з найдорожчих в Україні.
Не дарма є приказка «Риба гниє з голови», а тому починати чищення слід в столиці, оскільки в самій Одесі ефект буде нульовим. І постійна присутність голови ОДА при кожному подібному розгляді не є його функцією і відволікає від безпосередніх обов'язків. І якщо якимось чином і можна буде придушити ініціативи Саакашвілі в Одесі, то виключно масовим наступом цих, так званих «представників закону». На що і буде робитися ставка антагоністами голови ОДА найближчим часом.
До слова сказати, суди в Грузії Саакашвілі так і не зміг перемогти.

Джерело: zloy_odessit

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.