Реєстрація    Увійти
Увійти
» » Путінський інтерес - Портніков

Путінський інтерес - Портніков

Категория: Блогосфера
Путінський інтерес - Портніков Блогосфера

Путін діє в українських інтересах, не залишаючи економіці країни-агресора ні найменшого шансу на виживання.

Представники європейської дипломатії один за іншим вказують, що немає ніяких причин для перегляду санкцій проти Росії. Насправді ці заяви не виглядають простою даниною протоколу. Вже в березні ЄС повинен був переглядати перші санкції, прийняті після окупації Криму. І існувала ймовірність, що низка країн ЄС, пов'язаних з Москвою швидше неформальними зобов'язаннями своїх політиків і бізнесменів, ніж реальними інтересами, почнуть наполягати на перегляді або навіть скасування санкцій - раз вже вони все одно не надають необхідного впливу.

Але для того, щоб проросійське лобі в Європі отримало свободу дій, необхідно було хоча б умовне поліпшення ситуації на Донбасі. Хоча б збереження статус-кво. Але не погіршення, ні в якому разі ні погіршення! Саме в цьому випадку проросійські політики в ЄС могли б почати діяти в інтересах клієнта, не побоюючись втрати обличчя і виборця. Адже в країнах Європи, на відміну від Росії, трапляються справжні вибори - і їх учасники не є пацієнтами Російського телебачення та інших московських психлікарень. Тому європейським доброзичливцям Володимира Путіна потрібен був хоч якийсь, хоч малесенький привід.

Але Путін такого приводу не дав. Хоча скасування санкцій йому потрібніше, ніж європейцям - вона б стала сигналом для інвесторів, дозволила б загальмувати відтік капіталів з хиреющего російського ринку, а компаніям, яким необхідно платити борги - хоча б перекредитуватися. Без усього цього російській економіці просто не вижити. При цьому ще раз зазначу - ніяких особливих дій від Путіна для цього не вимагалося. Йому навіть не треба було звільняти окуповані території. Йому не потрібно було взагалі нічого робити - європейці могли б «нагородити» кремлівського фюрера за бездіяльність і чергову імітацію переговорного процесу.

Замість цього Путін послав своїх наймитів на штурм Донецького аеропорту і зірвав саміт в Астані, відмовившись від будь-яких поступок. І в цьому сенсі - що б там не думали європейці, росіяни і навіть сам Путін - президент Росії діє в українських інтересах, не залишаючи економіці країни-агресора ні найменшого шансу на виживання.

Віталій Портников

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.