Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » В Укрнафті кажуть, що Нафтогаз занизив суму боргу

В Укрнафті кажуть, що Нафтогаз занизив суму боргу

Категория: Новини / Економіка

В Укрнафті кажуть, що Нафтогаз занизив суму боргу

  • В Укрнафті кажуть, що Нафтогаз занизив суму боргу

«Укрнафта» заявляє, що «Нафтогаз» знизив показник заборгованості перед ПАТ.

Про це повідомляє прес-служба «Укрнафти».

«ПАТ «Укрнафта» вважає заниженими грошовий виразник заборгованості НАК «Нафтогаз України» перед Суспільством», - відзначили в компанії.

Там відзначили, що при розрахунку заборгованості за спожитий газ НАК спиралася на ціни, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

«Проте, брати до уваги таку вартість не можна з двох причин. По-перше, в 2006-2007 роках ціни на природний газ ПАТ «Укрнафта» законом не регулювалися. Відповідно, ціни на такий газ НКРЭКУ не встановлювалися та не могли встановлюватися (в даному випадку мова йде про майже 3,5 млрд куб. м газу). По-друге, постанови НКРЭКУ про встановлення цін на газ, видобутий ПАТ «Укрнафта» в 2008-2011 роках, скасовані в судовому порядку. Суди встановили, що такі ціни не були економічно обґрунтованими і справедливими, а НКРЭКУ порушила вимоги закону, затвердивши їх в розмірі, нижче собівартості продукції. Суди одночасно підтвердили, що в ПАТ «Укрнафта» існує гарантоване законом право на отримання справедливої компенсації за видобутий газ», - пояснили в ПАТ.

Читайте також: у Раді пропонують повернути "Укрнафту" Коломойському

Там переконані, що розрахунок «Нафтогазу» своїх зобов'язань з прив'язкою до цін НКРЭКУ «вказує на спробу ввести в оману потенційних інвесторів, органів державної влади і суспільство в цілому».

Нагадаємо, 27 березня «Нафтогаз» опублікував звітність за 2012-2013 роки. У цьому документі компанія оцінює свою заборгованість перед ПАТ «Укрнафта» за спожитий населенням газ загальним обсягом 10,1 млрд куб. м в 3,753 млрд грн.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.