Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » В України є два варіанти списання боргів - FT

В України є два варіанти списання боргів - FT

Категория: Новини / Економіка

В України є два варіанти списання боргів - FT

  • В України є два варіанти списання боргів - FT

    Фото: e-searching.net

Україна може домогтися часткового списання боргів іноземними кредиторами на переговорах про реструктуризацію.

Про це передає Новий час з посиланням на Financial Times.

Як йдеться у публікації, в України є два способи частково списати борг.

По-перше, влада країни можуть спробувати домогтися визнання британським судом того, що вона не зобов'язана повертати борг Росії з-за анексії Криму. При такому варіанті Україні слід довести, що анексія повинна бути зарахована в рахунок боргу.

Другий варіант: боргові зобов'язання України містять положення про виплатах, де говориться, що вони регулюються законодавством, але не вказується, яким саме. Професор права Університету Дьюка в США Міту Гулати вважає, що завдяки цьому Київ може зажадати права проводити виплати у відповідності з українським законодавством і змінити умови.

При цьому варіанті почне діяти "грецький сценарій": раніше Греція скористалася тим, що її облігації були випущені у відповідності з місцевим законодавством, заднім числом внесла уточнення і зобов'язала інвесторів піти на її умови.

Читайте також: Українські кредитори зацікавлені в реструктуризації боргу - Яресько

Нагадаємо, 13 березня Україна почала консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу.

Пізніше стало відомо, що найбільші кредитори України об'єдналися і найняли консультантів перед переговорами з реструктуризації зовнішніх боргів України на суму понад $17 млрд. Комітет кредиторів України може блокувати пропозиції щодо облігацій, що перебувають у володінні її членів. Одна облігація в комітеті належить Росії, тому Кремль також може заблокувати прийняття рішення про реструктуризацію або частковому списанні українського боргу.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.