Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » "Нафтогазу" дозволили відключати банкрутів і продавати борги

"Нафтогазу" дозволили відключати банкрутів і продавати борги

Категория: Новини / Економіка

"Нафтогазу" дозволили відключати банкрутів і продавати борги

Народні депутати прийняли закон про стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Документ, яким запроваджуються додаткові заходи з підвищення платіжної дисципліни, підтримали 243 нардепа, передає кореспондент Укрінформу.

"Метою законопроекту є стабілізація фінансового стану НАК "Нафтогаз України", досягнення якої можливе шляхом надання компанії дієвих інструментів стягнення заборгованості споживачів за природний газ та ефективних механізмів впливу на підприємства боржників", - йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, вносяться зміни в закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". "Гарантований постачальник має право відмовити споживачу в укладенні договору на постачання природного газу у випадку, коли щодо цього споживача порушено справу про банкрутство", - наголошується в проекті закону.

Теплогенеруючі та теплопостачальні організації, які для виробництва теплової енергії купують природний газ у гарантованого постачальника, повинні щомісяця здійснювати попередню оплату гарантованому постачальнику. Оплата теплової енергії шляхом перерахування коштів на інші рахунки забороняється.

Читайте також: "Нафтогаз: 25° в квартирі взимку ми собі дозволити не можемо

"Газопостачання об'єктів у сфері теплопостачання припиняється у разі порушення теплогенеруючими, теплопостачальними організаціями строку розрахунків за спожитий природний газ та/або відбору природного газу при відсутності таких організацій планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць, який виділяється постачальником згідно з договором на постачання природного газу", - йдеться в документі.

Крім того, вносяться зміни в закон "Про виконавче провадження" про вдосконалення процедури стягнення заборгованості.

"Звернення стягнення на майно (в тому числі майнові та інші речові права), надано у заставу для забезпечення виконання зобов'язань за договором купівлі-продажу природного газу, а також на інше забезпечення виконання зобов'язань здійснюється гарантованим постачальником у випадку, коли прострочення оплати споживачем за спожитий природний газ перевищує 2 місяці", - йдеться в проекті.

"Нафтогаз" також може продавати право стягувати борги: "Право вимоги по заборгованості споживачів природного газу перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і/або перед її дочірнім підприємством, яке здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, може бути продано (відчужене) на користь третіх осіб шляхом проведення аукціону за методом зниження ціни лота за ціною, яка може відрізнятися від балансової вартості".

Читайте також: Українці - в шоці від платіжок, а Нафтогаз знову показує мільярдні збитки

Як зазначив заступник голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ігор Насалик, заборгованість НАК "Нафтогаз України" перевищує 19,6 млрд грн. За його словами, 6 млрд грн - різниця в тарифах, 13 млрд грн - заборгованість населення.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.