Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Яценюк хоче приватизації за зразком Криворіжсталі

Яценюк хоче приватизації за зразком Криворіжсталі

Категория: Новини / Економіка

Яценюк хоче приватизації за зразком Криворіжсталі

  • Яценюк хоче приватизації за зразком Криворіжсталі

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк наполягає на прозорої і чесної приватизації Одеського припортового заводу та компанії "Центренерго" за схемою приватизації "Криворіжсталі".

Про це він заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прошу членів парламенту на наступній сесії прийняти рішення про прозорої і чесної приватизації низки українських об'єктів... Я не хочу, щоб нова українська приватизація повторювала старі правила, коли ті ж олігархи знову перерозподілять власність, і репутація буде підірвана. Приватизація Одеського припортового заводу та компанії «Центренерго» повинна бути проведена так само, як була проведена приватизація «Криворіжсталі», - підкреслив Яценюк.

Глава уряду додав, що тисяча об'єктів державної власності, які сьогодні знаходяться під контролем фактично не держави, а окремих менеджерів, також є частиною корупції в Україні.

"Щоб українська економіка стала ефективною, ми повинні залишити у державній власності те, чого держава вимагає в плані національної безпеки і оборони, і ту інфраструктуру, яка не може бути передана в приватні руки... Все інше необхідно публічно і прозоро продати... Це повинно бути продано на умовах необхідного соціального пакету для працівників підприємств для того, щоб люди знали, що новий власник буде гарантувати їм відповідні соціальні стандарти", - підкреслив Яценюк.

Нагадаємо, в 2004 році Інвестиційно-металургійний союз придбав "Криворіжсталь" на аукціоні за чотири мільярди гривень. Згодом суд за позовом Кабміну повернув комбінат у державну власність. А вже через рік більшість акцій підприємства на повторному відкритому конкурсі придбала корпорація "Mittal Steel" - за понад 24 мільярди гривень.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.