Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Фонд держмайна прискорює приватизацію Одеського припортового

Фонд держмайна прискорює приватизацію Одеського припортового

Категория: Новини / Економіка

Фонд держмайна прискорює приватизацію Одеського припортового

  • Фонд держмайна прискорює приватизацію Одеського припортового

Фонд державного майна переніс терміни виставлення на продаж Одеського припортового заводу з листопада на вересень 2015 року.

Про це інформує прес-служба ФДМУ.

"Своїм наказом від 22 липня 2015 року Фонд державного майна України переніс строки виставлення на продаж 94,5% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" з листопада на вересень цього року. Як і планувалося раніше, пакет акцій буде запропонований на конкурсі з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону", - йдеться в повідомленні.

За прогнозом голови ФДМУ Ігоря Білоуса, інтерес до ОПЗ буде величезний. За попередніми підрахунками, зазначений пакет акцій цього підприємства може бути продано не менше ніж за $500 млн.

Білоус запевнив, що продаж акцій ОПЗ стане такою ж відкритою і прозорою, а головне - вигідною та корисною для держави, як і продаж акцій "Криворіжсталі" в 2005 році. "Ми будемо інформувати громадськість про перебіг подій на всіх етапах приватизації", - пообіцяв він.

Вищезазначеним наказом Фонду держмайна переніс також терміни продажу пакетів акцій енергокомпаній на фондових біржах: по 25% акцій ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", ПАТ "Київенерго", ПАТ "ДТЕК Західенерго" - з листопада на серпень 2015 року.

За даними "Лігабізнесінформ", група "Приват" Ігоря Коломойського хоче отримати пріоритетне право на купівлю Одеського припортового. Як підтвердив сам Коломойський, раніше підконтрольна "Привату" компанія "Нортіма" подала в суд позов з вимогою визнати таким, що відбувся конкурс з приватизації ОПЗ від 2009 року, коли "Нортіма" запропонувала за підприємство найбільшу ціну - 5 млрд грн, але конкурсна комісія ФДМУ не затвердила результати торгів.

"Ми хочемо зафіксувати свою позицію, що ми повинні вийти на ФГУ з пропозицією мирової угоди з цього суду, в якому буде прописано те, що конкурс буде прозорим, стартова ціна буде не менше 5 млрд грн, - сказав Коломойський. - Якщо в результаті аукціону хтось дасть якусь ціну, ми хочемо, щоб наша компанія мала право першої руки за тією ціною, яка буде переможцем в аукціоні, мала право купити за цією ціною, тому що раніше (в 2009 році) вона вже перемогла в цьому конкурсі".

Коломойський додав, що якщо в ході торгів хто запропонує більшу ціну, ніж "Приват", то вони не будуть оскаржувати результати торгів. "Якщо з якихось причин ціна буде завищена - ми скажемо, що не купуємо, нехай купує хтось інший", - зазначив він.

Нагадаємо, минулого тижня Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що наполягає на прозорої і чесної приватизації Одеського припортового заводу та компанії "Центренерго" за схемою приватизації "Криворіжсталі".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.