Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Газпрому відгукнувся принцип «бери або плати»

Газпрому відгукнувся принцип «бери або плати»

Категория: Новини / Економіка

Газпрому відгукнувся принцип «бери або плати»

  • Газпрому відгукнувся принцип «бери або плати»

Російська компанія «Газпром» ще в червні подала в Стокгольмський арбітраж позов до компанії «Туркменгаз», вимагаючи перегляду цін за укладеним у 2010 році контрактом.

Про це Forbes повідомили джерела, близькі до «Газпрому».

«8 червня «Газпром» подав позов в Стокгольмський арбітражний суд туркменської газовидобувної та газорозподільної компанії «Туркменгаз», вимагаючи перегляду цін за контрактом», - сказав джерело.

За контрактом від 2010 року, який оскаржує «Газпром», російська компанія закуповувала газ у Туркменії приблизно по 240 дол. за тисячу кубометрів, а обсяг за умовами «бери або плати» становив 10 млрд кубометрів на рік.

На початку 2015 року «Газпром» заявив, що вирішив скоротити обсяг закупівель у Туркменії до 4 млрд кубометрів із-за зниження попиту на російський газ в Європі і Україні. Крім того, «Газпром» визнав завищеною ціну на туркменський газ і в односторонньому порядку перейшов на оплату за ціною беззбиткового експорту в Європу. За цією схемою російська компанія розраховувалася з «Туркменгазом» перші п'ять місяців 2015 року.

У липні Міністерство нафти і газу Туркменістану заявило, що компанія «Газпром» з-за фінансової кризи і санкцій «стала неплатоспроможною за своїм контрактам купівлі-продажу природного газу».

Як відомо, принцип «бери або плати» неодноразово ставало предметом спорів Нафтогазу України з Газпромом. Так, у 2014 році Газпром намагався отримати з Нафтогазу штраф у розмірі 8,2 мільярдів доларів за недобір газу. Господарський конфлікт супроводжувався численними скандалами в пресі і взаємними звинуваченнями в навмисному спотворенні суті газового контракту від 2009 року.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.