Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Білорусам пропонують збирати трактора для українців на Південмаші

Білорусам пропонують збирати трактора для українців на Південмаші

Категория: Новини / Економіка

Білорусам пропонують збирати трактора для українців на Південмаші

  • Білорусам пропонують збирати трактора для українців на Південмаші

Виробництво товарів, які Білорусь хоче постачати в Україну, краще частково здійснювати безпосередньо на території України.

Про це заявив у суботу віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко під час 23-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва в Чернігові.

За словами Зубка, сьогодні білоруські партнери хочуть поставляти в Україну вантажівки, трактори, іншу техніку сільськогосподарського призначення. Пропозиція України полягає в тому, щоб частину обсягу складалася і виготовлялася тут.

«Такий підхід вигідний не тільки Україні, яка отримає інвестиції, робочі місця і податки. Це також і вікно можливостей для білорусів, які після вступу в дію Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС отримають можливості для пошуку нових ринків, доступ до яких їм поки що закритий», - сказав Зубко.

Він додав, що в України вже є конкретні пропозиції щодо такої співпраці.

«В України є «Південний машинобудівний завод», який має промисловий, науковий та ресурсний потенціал для реалізації подібних проектів. У разі, якщо відповідні домовленості будуть досягнуті, це може стати початком довгострокового і взаємовигідного партнерства», - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

Разом з тим Україна готова на паритетних умовах розгортати виробництво на території Білорусі тих товарів, яких потребує ця країна.

«Нас дуже цікавить балто-чорноморський транспортний коридор. Дуже високий потенціал співпраці ми бачимо в аграрному комплексі, переробки агарового продукції, машинобудуванні, енергетичній сфері та загальних логістичних проектах», - зазначив Зубко.

За його словами, принципи кооперації та об'єднання капіталів можуть бути задіяні не тільки у двосторонніх торговельних відносинах, але і в співпраці з третіми країнами. «Україна і Білорусь є природними стратегічними партнерами. Наша спільна з урядом Білорусі завдання - використати ці можливості на 100 відсотків», - переконаний віце-прем'єр-міністр.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.