Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Україна за 10 років зможе повністю відмовитися від імпорту газу - експерт

Україна за 10 років зможе повністю відмовитися від імпорту газу - експерт

Категория: Новини / Економіка

Україна за 10 років зможе повністю відмовитися від імпорту газу - експерт

За рахунок скорочення внутрішнього споживання газу і розробки власних газових родовищ Україна до 2025 року може повністю відмовитися від імпорту як з Росії, так і європейських країн.

Про це повідомив на прес-конференції президент Центру «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

“У 2013 році обсяг споживання газу становив близько 50 млрд куб. м, у 2014 році – 42 млрд куб. м. В цьому році очікується споживання на рівні близько 35 млрд куб. м. Якщо ми будемо скорочувати споживання такими темпами, то вже в районі 2025 року ми зможемо вийти на повну відмову від імпорту газу, причому не важливо звідки – з Європи або Росії. Це стане можливим не лише за рахунок скорочення обсягів споживання, але і за рахунок нарощування власного видобутку газу", – наводить його слова сайт dengiua.

Експерт додав, що при цілеспрямованій урядовій політиці Україна може вийти на мінімальний обсяг імпорту газу, до декількох мільярдів кубометрів, вже до 2020 року.

При цьому Гончар зазначив, що різке скорочення споживання газу за останні роки є не результатом політики газозаощадження або енергоефективності, а викликано скороченням виробництва промислових підприємств по всій Україні.

За даними НАК «Нафтогаз України», в 2014 році Україна скоротила споживання природного газу порівняно з 2013 роком на 16% – до 42,6 млрд куб. м з 50,4 млрд кубометрів. За прогнозами «Укртрансгазу», падіння споживання природного газу в 2015 році порівняно з 2014 роком складе 20% – до 34 млрд куб. м.

У квітні п. р. міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що Кабінет міністрів затвердив прогнозний баланс газу на 2015 рік із загальним обсягом споживання 40 млрд кубометрів і обсягом імпорту 25 млрд кубометрів, зауважує веб-видання.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.