Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У що Путіну обійшовся "русский мир" – підрахунки німецьких ЗМІ

У що Путіну обійшовся "русский мир" – підрахунки німецьких ЗМІ

Категория: Новини / Економіка

У що Путіну обійшовся "русский мир" – підрахунки німецьких ЗМІ

  • У що Путіну обійшовся

    Фото: picture-alliance/ dpa

Політичне прагнення російського лідера відмовитися від домінування долара США в золотовалютних запасах призвело до того, що країна втратила мільярди доларів.

Про це йдеться у статті німецької газети Die Welt.

Як зазначає видання, президент РФ, розраховуючи знизити залежність від Заходу, а також заробити в часи падіння курсу цієї валюти, зробив ставку на збільшення частки золота в золотовалютних запасах держави. «Ідеологія дорого коштує», - йдеться в матеріалі. Російський лідер побажав позбутися залежності від американського долара, в той же час євро перестав бути альтернативою після кримського кризи, а валюта «великого друга» Китаю - юань - поки що не є вільно конвертованою. Тому вибір припав на золото. З 2007 року Росія потроїла запаси золотого резерву: з 400 т до нинішніх 1275 т. В одному лише червні цього року було закуплено 24,2 т дорогоцінного металу.

«Як виявилося, це була велика помилка», - переконані автори статті. Вони обґрунтовують свій висновок тим, що ціна на жовтий метал падає і буде продовжувати це робити. На цей раз ворогом виявився не Вашингтон, а ринок: золото вийшло з моди серед інвесторів. У підсумку «глава Кремля розбазарив понад 15 мільярдів доларів». Для Росії це чималі гроші - близько 5% національних резервів (які складають 358 млрд дол.).

Справи не можуть йти гірше, пишуть автори статті. Дороги назад у Кремля немає, він виявився «в пастці»: мільярдні запаси, закуті в золоті, неможливо просто взяти і мобілізувати для короткострокового надання допомоги, а коштує Росії почати продавати золото зі своїх резервів, це відразу призведе до ще більшого падіння вартості благородного металу і, відповідно, ще більшого падіння економіки самої РФ. «Тому йому (Путіну) залишається тільки продовжувати гнути свою антизахідну лінію і сподіватися, що жителі Росії не помітять, що ідеологія їх улюбленого президента варто їм все більше грошей», - резюмують журналісти.

Росія сьогодні має шостими за розмірами резервами благородного металу в світі, поступаючись лише США, Німеччини, Італії, Франції та Китаю.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.