Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Насиров каже, що імпортний збір можуть відмінити ще до 2016 року

Насиров каже, що імпортний збір можуть відмінити ще до 2016 року

Категория: Новини / Економіка

Насиров каже, що імпортний збір можуть відмінити ще до 2016 року

  • Насиров каже, що імпортний збір можуть відмінити ще до 2016 року

Міністерство фінансів України може скасувати додатковий імпортний збір, що вводився для стабілізації платіжного балансу, достроково - у IV кварталі цього року. Хоча раніше відомство заявляло про свої наміри скасувати з 1 січня 2016 р.

Про це заявив голова Державної фіскальної служби Роман Насиров на брифінгу в Адміністрації Президента в середу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

"Міністерство фінансів підтверджувало, що вони хочуть його скасувати в кінці року. Податок (додатковий імпортний збір – ред.) вводився в лютому 2015 року, можливо, доцільно розглянути його скасування в четвертому кварталі", - вважає він.

Щодо бюджетних надходжень від цього податку, Насиров сказав: "За планами, які закладало Міністерство фінансів, надходження в 2015 році від додаткового імпортного збору повинні були становити близько 17 млрд грн. Якщо дивитися зараз, то ми приблизно рухаємося в тих темпах, які закладав Мінфін".

Відзначимо, що в понеділок заступник міністра фінансів Олена Макеєва заявляла, що додатковий імпортний збір, введений в лютому цього року, буде скасовано з 1 січня 2016 року. За її словами, відповідне рішення вже прийнято.

Нагадаємо, Верховна Рада в кінці 2014 року за пропозицією уряду ухвалила закон "Про стабілізацію платіжного балансу України", що передбачає введення до кінця 2015 року додаткових мит на весь імпорт, окрім критичного.

Так, імпортним збором за ставкою 10% оподатковуються готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн та його замінники; оцет; живі тварини. Під 5-відсотковий збір підпадуть всі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Країни - члени СОТ закликає Україну скасувати додатковий імпортний збір не пізніше кінця 2015 року.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.