Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Два блоки ХАЕС побудують за рахунок експорту електроенергії в Польщу

Два блоки ХАЕС побудують за рахунок експорту електроенергії в Польщу

Категория: Новини / Економіка

Два блоки ХАЕС побудують за рахунок експорту електроенергії в Польщу

  • Два блоки ХАЕС побудують за рахунок експорту електроенергії в Польщу

Третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС будуть побудовані за гроші, отримані від експорту електроенергії в Євросоюз.

Про це перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання, головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев заявив у п'ятницю, 31 липня, на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

«Найцікавіший проект, реалізація якого починається із цього року, - це видача потужностей в енергосистему Євросоюзу. Ми будемо відновлювати лінію на Жешув потужністю 750 кіловольт, за нею буде видаватися електроенергія з другого енергоблоку ЗАЕС на Польщу, а в майбутньому - з третього блоку. За ці гроші ми будемо будувати третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС, самі на себе заробимо», - сказав Гашев.

За його словами, також до кінця цього року планується завершити капітальний ремонт другого енергоблоку Южно-Української АЕС з продовженням терміну її експлуатації.

«Навесні наступного року буде проведено капітальний ремонт першого та другого блоків Запорізької АЕС», - уточнив Гашев.

Крім того, він анонсував введення в експлуатацію в 2017 році першої лінії сховища відпрацьованих ядерних відходів.

«У цьому році були виділені кошти на проектування сховища відпрацьованих ядерних відходів. Розпочато процес проектування, з наступного року розпочнуться будівельні роботи», - розповів Гашев.

Нагадаємо, Україна денонсувала угоду з Російською Федерацією про будівництво заводу з виробництва ядерного палива, а також третього і четвертого блоків ХАЕС, так як Росія не виконувала взяті на себе зобов'язання.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.