Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Експерти сказали, що буде з гривнею після "вердикту" МВФ

Експерти сказали, що буде з гривнею після "вердикту" МВФ

Категория: Новини / Економіка

Експерти сказали, що буде з гривнею після "вердикту" МВФ

  • Експерти сказали, що буде з гривнею після

    Фото: Getty Images

Позитивне рішення Міжнародного валютного фонду про виділення наступного траншу кредиту збільшить золотовалютні резерви НБУ на $1,7 млрд, що буде сприяти посиленню курсу гривні і стане сигналом для світу, що в Україні йдуть реформи.

Про це в коментарі Укрінформу сказав президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

"Якщо МВФ проголосує сьогодні "за" і виділить Україні другий транш, ймовірність чого 90%, це посприяє стабілізації і, можливо, навіть зміцненню гривні через збільшення золотовалютних резервів України. Це буде красномовним сигналом для світу, що в Україні йдуть реформи", - сказав він.

Козак додав, що Україна отримає кошти на оплату імпорту і виплату боргів.

У разі, якщо рішення Фонду про виділення траншу буде відкладено, курс гривні буде перебувати під тиском.

"Також буде продовжуватися, а можливо, навіть збільшиться, падіння економіки. Думаю, у відповідь на негативне рішення Фонду терміново збереться Верховна Рада, щоб прийняти закон, щоб кредит все-таки дали", - сказав він.

Головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран прогнозує, що виділення МВФ наступної порції кредиту однозначно позитивно відіб'ється на курсі гривні.

"Курс гривні трохи зросте. "Так" від Фонду буде позитивним сигналом для інвесторів, іноземних банків, які працюють в Україні", - сказав Шапран.

Нагадаємо, 11 березня 2015 року рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення Україні $17,5 млрд у рамках чотирирічної програми EFF (Extended Fund Facility), і вже 13 березня було перераховано перший транш у розмірі $5 млрд.

Засідання ради директорів МВФ, на якому може бути прийнято рішення про виділення Україні другого траншу, призначене на 31 липня.

За словами міністра фінансів Наталії Яресько, Україна може отримати $1,7 млрд у резерви НБУ вже наступного тижня.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.