Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » НБУ сильніше буде карати банки за валютні "консерви"

НБУ сильніше буде карати банки за валютні "консерви"

Категория: Новини / Економіка

НБУ сильніше буде карати банки за валютні "консерви"

  • НБУ сильніше буде карати банки за валютні

НБУ посилив санкції за перевищення банками граничного обсягу покупки на міжбанку безготівкової валюти та банківських металів над обсягом їх продажу за власними операціями.

Про це йдеться в постанові №495 від 30 липня "Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства", повідомляється на сайті регулятора у п'ятницю.

"Метою його прийняття є підвищення відповідальності банків за дії на валютному ринку, зокрема за порушення вимог нормативно-правового акта Національного банку України з питань врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України, яким встановлено обмеження перевищення загального обсягу покупки безготівкових іноземних валют та банківських металів за гривні над обсягом їх продажу за власними операціями уповноваженого банку", - йдеться в повідомленні.

Коментуючи постанову, заступник голови НБУ Олег Чурий зазначив: "Безперечно, що діють тимчасові обмеження на валютному ринку створюють незручності. В той же час вони дають можливість забезпечувати рівновагу на міжбанківському валютному ринку України, що є однією з передумов забезпечення цінової стабільності в державі. Тому ми вимагаємо від банків зважених і дисциплінованих рішень під час купівлі безготівкової іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку".

Він уточнив, що до банку-порушнику спочатку будуть застосовуватися письмові попередження: "Якщо він не прислухається до нас, а ми знову фіксуємо порушення, то Національний банк накладає на нього грошовий штраф. До найбільш недисциплінованим ми будемо застосовувати не тільки грошові штрафи, але і обмежувати або зупиняти/припиняти здійснення ними окремих видів валютних операцій".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.