Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » ЄС оцінює «зимовий газовий пакет» в $4,6 мільярдів

ЄС оцінює «зимовий газовий пакет» в $4,6 мільярдів

Категория: Новини / Економіка

ЄС оцінює «зимовий газовий пакет» в $4,6 мільярдів

Єврокомісія оцінює вартість досягнутих напередодні в Брюсселі тристоронніх домовленостей щодо умов постачання російського газу в Україну до 31 березня 2015 року у 4,6 млрд доларів.

Такі розрахунки щодо вартості «зимового газового пакету» оприлюднила Єврокомісія, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Брюсселі.

«Після семи раундів газових переговорів були досягнуті домовленості між Україною і Росією про зимовий пакет об'ємом 4,6 млрд доларів, що забезпечить постачання газу в Україну, а також в Європу», - констатували в Єврокомісії.

Щодо структури цієї суми, то мова йде про 3,1 млрд доларів боргу, які Україна оплатить двома траншами за раніше поставлений газ: 1,45 млрд - до кінця жовтня й 1,65 млрд - до кінця грудня 2014 року.

Решта 1,5 млрд доларів Україна витратить для закупівлі близько 4 млрд кубометрів газу, щоб забезпечити внутрішні потреби і надійний транзит до Європи в зимовий період.

Читайте також: ЄС зобов'язався компенсувати Україні збитки, якщо Росія не виконає газові домовленості

Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня в Брюсселі Україна, Євросоюз і Росія завершили переговори про тимчасових умовах поставок російського природного газу на період до 31 березня 2015 року. Учасники переговорів оформили домовленості підписанням таких документів: тристороннього протоколу між урядами України, Росії, Єврокомісією; додаткової угоди до контракту між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». Узгоджена ціна на газ для України: 378 дол. за 1 тис. куб. м в четвертому кварталі 2014 року, 365 дол. за 1 тис. куб. м у першому кварталі 2015.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.