Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Україна скоротила зовнішній борг майже на $1,2 мільярда

Україна скоротила зовнішній борг майже на $1,2 мільярда

Категория: Новини / Економіка

Україна скоротила зовнішній борг майже на $1,2 мільярда

  • Україна скоротила зовнішній борг майже на ,2 мільярда

    Фото: finance.liga.net

Валовий зовнішній борг України в III кварталі скоротився на $1,18 млрд, або на 0,9%, і станом на 1 жовтня він становив $135,89 млрд.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на дані НБУ.

При цьому обсяг боргу відносно ВВП зріс з 80,2% до 88,3%.

Згідно з даними регулятора, зовнішні зобов'язання секторів загального державного управління та органів грошово-кредитного регулювання зросли до $34,7 млрд (22,6% ВВП) в результаті залучення урядом в III кварталі кредитів Світового банку ($0,5 млрд), Канади і Японії ($0,3 млрд).

Крім цього, в рамках програми stand-by уряд і НБУ отримали $1,4 млрд, тоді як планове погашення за кредитами МВФ склало $0,8 млрд.

Читайте також: Проект бюджету передбачає майже трильйон держборгу - ЗМІ

Зовнішній борг банківського сектору на кінець III кварталу склав $20,5 млрд (13,3% від ВВП): протягом зазначеного періоду обсяг боргу українських банків скоротився на $0,8 млрд, або на 3,7%.

Разом з тим, за даними НБУ, зобов'язання банків за короткостроковими кредитами від материнських банків зросли на $0,6 млрд (з початку року - на $1,2 млрд). У повідомленні також вказується, що зовнішній борг інших секторів економіки (включаючи міжфірмовий борг) досяг $80,7 млрд (52,4% від ВВП). При цьому прострочена заборгованість за негарантованих кредитів зросла на $0,7 млрд, у тому числі перед прямими інвесторами - на $0,3 млрд.

Обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення на кінець III кварталу склав $58,6 млрд ($37,9 млрд без урахування торгових кредитів), збільшившись на $2,6 млрд у порівнянні з початком кварталу.

Читайте також: Нацбанк чекає мільярди МВФ до кінця зими

За даними НБУ, майбутні виплати сектору загального держуправління збільшилися на $1,4 млрд у зв'язку з настанням у IV кварталі строку погашення боргових цінних паперів уряду. У той же час, збільшення зобов'язань реального сектора (разом з кредитами прямого інвестора), які повинні бути погашені протягом наступних 12 місяців, на $0,9 млрд обумовлено зростанням обсягів планового погашення по довгострокових кредитах ($0,7 млрд), а також накопиченням простроченої заборгованості.

У Нацбанку також зазначили, що основною валютою зовнішніх запозичень України за станом на 1 жовтня 2014 року залишається долар США (78,3%). Питома вага зобов'язань в SDR перед МВФ зросла з 5,1% на початок року до 6%. Зобов'язання в російських рублях склали 2,2% валових зовнішніх зобов'язань українських резидентів.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.