Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » "Нафтогаз" хоче знизити закупівлі у "Газпрому"

"Нафтогаз" хоче знизити закупівлі у "Газпрому"

Категория: Новини / Економіка

"Нафтогаз" хоче знизити закупівлі у "Газпрому"

Кабінет міністрів спільно з НАК "Нафтогаз Україна" в рамках формування заявки "Газпрому" за обсягами газу, які має намір придбати українська сторона, намагаються звести до мінімуму його закупівлі за більш високою ціною.

Як повідомили джерела ZN.UA на даний момент обговорюється кілька можливих графіків, за якими українська сторона буде закуповувати газ у "Газпрому".

Читайте також: «Нафтогаз» перерахував «Газпрому» частину боргу

Співрозмовники розповіли, що Кабмін і "Нафтогаз" мають намір мінімізувати закупівлю газу за високою ціною в 378 доларів за тисячу кубометрів, за якою, як домовилися в Брюсселі, Україна буде закуповувати газ до кінця грудня 2014 року.

У зв'язку з цим найбільш вигідні та ймовірні обсяги газу у заявці "Газпрому" на листопад будуть у розмірі 400 мільйонів кубометрів газу, на грудень - 600 мільйонів кубометрів, тобто в сумі - 1 мільярд кубометрів до кінця року.

У свою чергу з січня до березня 2015 року ціна на газ для України знизиться до 365 доларів за тисячу кубометрів, тому інший обсяг необхідного газу - близько 3 миллирадов кубометрів - Кабмін і "Нафтогаз" розраховують отримати саме за нижчою ціною.

Читайте також: Путіна чекає повний пердимонокль - Аваков

Як відомо, завдяки тристоронньої угоди Україна отримала можливість самостійно визначати графік заявок на поставку газу. Разом з тим, на думку джерел, це стало єдиною перевагою, яке отримав "Нафтогаз" в рамках Брюссельських домовленостей.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.