Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У Коломойського забрали право демпінгувати на ринку нафти

У Коломойського забрали право демпінгувати на ринку нафти

Категория: Новини / Економіка

У Коломойського забрали право демпінгувати на ринку нафти

  • У Коломойського забрали право демпінгувати на ринку нафти

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скасування норми про можливість зниження стартової ціни нафти на аукціонах на 15% від світової ціни.

Про це повідомив в Куре (Швейцарія) народний депутат Сергій Лещенко в п'ятницю, а згодом виклав у Фейсбуці документи.

Як передає Інтерфакс-Україна слова нардепа, на внесення відповідних змін до порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу наполягав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Інформацію про скасування знижки підтвердили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі і в НАК "Нафтогаз України", у той же час рішення уряду поки ще не оприлюднено.

Засідання Кабміну відбулося 21 січня.

Як повідомлялося, проведення аукціонів з продажу нафти нинішнього року спочатку стримувалося дискусією між "Укрнафтою", менеджмент якої контролюють міноритарні приватні акціонери, пов'язані з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), і Міненерговугілля щодо біржі.

Це питання було вирішене після прийняття Кабінетом Міністрів 16 жовтня 2014 року постанови про порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу, на заміну прийнятому в жовтні 2011 року.

У новому документі уряд зберіг прив'язку встановлення стартової ціни української нафти і газоконденсату до митної вартості нафти сорту Urals, за даними Державної фіскальної служби за 15 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону.

Однак було також збережено знижувальний коефіцієнт 0,85 при визначенні стартової ціни у разі відсутності постачання в країну нафти Urals трубопровідним транспортом, надходження нафти Azeri або інших сортів легкої нафти Каспійського регіону.

Згідно з порядком у такому випадку цей коефіцієнт множилося середнє значення ціни контрактів з продажу нафти сорту Brent (за даними Crude Oil Marketwire агентства Platts).

З тих пір відбулося два аукціони: наприкінці жовтня і в середині грудня, на яких "Укрнафта" продала свій ресурс за стартовою ціною відповідно майже на 4 млрд гривень і на 2,6 млрд гривень.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.