Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Єврокомісія назвала "турецький потік" нежиттєздатним

Єврокомісія назвала "турецький потік" нежиттєздатним

Категория: Новини / Економіка

Єврокомісія назвала "турецький потік" нежиттєздатним

Намір Росії здійснювати транзит газу в Європу через Туреччину замість України в ЄС вважають нежиттєздатним.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань енергетики Марош Шефчович в інтерв'ю The Wall Street Journal, передає "Інсайдер".

"Перша оцінка в тому, що це не буде працювати", - сказав Шефчович.

За словами єврокомісара, анонсована Росією потужність нового газопроводу - 63 млрд кубометрів газу на рік - перевищує попит з боку потенційних клієнтів, у тому числі Туреччини і країн південно-східної Європи.

Шефчович також нагадав, що керівник "Газпрому" Олексій Міллер запропонував ЄС негайно почати будувати трубопроводи до турецько-грецької кордоні, щоб отримувати цим шляхом газ після 2019 року, коли планується завершити будівництво "Турецького потоку".

"Я вважаю, що росіяни повинні дивитися на цю пропозицію знову і надати життєздатне економічне рішення, яке також буде прийнятним для європейських партнерів", - заявив він.

Єврокомісар зазначив, що ЄС активізує зусилля з розробки стратегії забезпечення країн південного сходу Європи енергоносіями і в кінці лютого оприлюднить своє бачення майбутнього європейського енергетичного союзу.

"Ми втомилися від того, щоб кожне літо турбуватися про те, щоб у нас було достатньо енергії взимку. Найбільша економіка в світі не повинна бути настільки стурбована і найбільший клієнт, який платить 400 млрд євро в рік, не повинен турбуватися, чи буде хто-то підтримувати потоки енергії, якщо ми за це платимо", - вважає Шефчович.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.