Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Україна за місяць втратила майже чверть золотовалютних резервів

Україна за місяць втратила майже чверть золотовалютних резервів

Категория: Новини / Економіка

Україна за місяць втратила майже чверть золотовалютних резервів

  • Україна за місяць втратила майже чверть золотовалютних резервів

Обсяг міжнародних резервів України протягом жовтня 2014 р. зменшився майже на $3,798 млрд або на 23% - до $12,587 млрд через платежів "Нафтогазу" за реверсний газ та інтервенції НБУ для стабілізації курсу.

Про це йдеться в прес-релізі Національного банку України.

"За попередніми даними, станом на 1 листопада 2014 року обсяг міжнародних резервів становив 12 млрд 587 млн дол. США в еквіваленті", - йдеться в повідомленні.

В НБУ пояснюють, що динаміка у жовтні була обумовлена необхідністю підтримки НАК "Нафтогаз України" (майже $2 млрд) у частині виконання гарантованих державою зобов'язань за борговими цінними паперами, а також здійснення платежів за поставки природного газу реверсом з ЄС.

Відзначається також, що в жовтні були своєчасно здійснені платежі з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загальним обсягом $641 млн, у тому числі майже $233 млн - Міжнародного валютного фонду.

Читайте також: Нацбанк готує щоденну підтримку гривні. Вже пішло $1,3 мільярда

Крім того, з метою врівноваження валютного ринку України НБУ активізував інтервенції з продажу іноземної валюти. Під час здійснення інтервенцій по "соціальному" курсом було продано $985 млн, а на валютному аукціоні - $200 млн.

Натомість, підкреслили в Нацбанку, надходження на користь Уряду від розміщення ОВДЗ в іноземній валюті склали 40 млн євро.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.