Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Через чотири роки РФ припинить транзит газу територією України - ЗМІ

Через чотири роки РФ припинить транзит газу територією України - ЗМІ

Категория: Новини / Економіка

Через чотири роки РФ припинить транзит газу територією України - ЗМІ

  • Через чотири роки РФ припинить транзит газу територією України - ЗМІ

    Фото: business.ua

Рішення про перенаправлення поставок газу в Європу в обхід України з 2019 року вже прийнято.

Про це в середу заявив голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков, виступаючи у Відні на "Європейської газової конференції", пише Deutsche Welle.

"Враховуючи прийняте рішення про перенаправлення поставок, у європейських партнерів на прийняття рішень залишилося не так багато часу", - цитують Зубкова російські ЗМІ.

За його словами, рішення пустити російський газ в обхід України "Турецькому потоку" прийнято вищим політичним керівництвом.

За даними російського Фонду національної енергетичної безпеки (ФНЕБ), транзит газу з Росії через територію України в 2014 році знизився на третину, у результаті чого Київ втратив близько мільярда доларів. За даними фонду, в 2014 році обсяг транзиту склав 58,8 млрд кубометрів. Він зменшився на 25 млрд кубометрів порівняно з показником попереднього року.

У той же час, за оцінкою "Укртрансгазу", в минулому році транзит російського палива скоротився на 28 відсотків - до 62,2 млрд кубометрів. Для країн Європи було транспортовано 59,4 млрд кубометрів.

Відповідаючи на запитання про долю "Південного потоку", глава "Газпрому" підкреслив, що "проект закритий", і газопровід "Турецький потік" тепер "є єдиним маршрутом, по якому можуть поставлятися 63 млрд кубометрів російського газу, що йдуть зараз поки транзитом через Україну".

Читайте також: Єврокомісія назвала "турецький потік" нежиттєздатним

У той же час, на думку західних ЗМІ, реалізація плану Путіна про поставки газу в Європу через Туреччину малоймовірна, оскільки РФ ризикує втратити великі гроші, намагаючись здійснити цей проект.

Читайте також: Прем'єр Туреччини: Україна повинна залишатися транзитером газу в Європу

Турецький міністр енергетики заявив, що Анкара не планує брати участь у фінансуванні будівництва морської частини газопроводу з Росії і може взяти на себе лише витрати по сухопутній частині.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.