Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Коломойський блокує нафтової аукціон?

Коломойський блокує нафтової аукціон?

Категория: Новини / Економіка

Коломойський блокує нафтової аукціон?

Керівництво ПАТ "Укрнафта" протидіє проведенню аукціону з продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу за новими правилами, погодженими урядом 21 січня.

Про це заявили в прес-службі НАК "Нафтогаз України".

"Відразу після визначення аукціонним комітетом з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу стартової ціни продажу нафти і газового конденсату для аукціону, запланованого на 31 січня 2015 року, ПАТ "Укрнафта" направило на адресу аукціонного комітету лист з проханням пояснити формулу ціни, оскільки не вважає її справедливою. НАК "Нафтогаз України" як найбільший акціонер "Укрнафти" стурбована спробами керівництва цієї компанії протидіяти проведенню аукціону з новими правилами, затвердженими Постановою уряду від 21.01.2015 р. №16 "Про внесення змін до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу". Ця Постанова, як і інші дії з реформування системи торгів українськими енергоресурсами, спрямоване на досягнення їх справедливої ринкової вартості", - йдеться в повідомленні.

У «Нафтогазі» відзначили, що Укрнафта повинна бути зацікавлена в високій ціні на свої ресурси, а заниження вартості нафти власного видобутку несе високі корупційні ризики і загрожує зниженням доходів державного бюджету. "Це ще раз доводить необхідність посилення державної участі в управлінні ПАТ "Укрнафта", - вважають в НАК.

Читайте також: У Коломойського забрали право демпінгувати на ринку нафти

У компанії підкреслили, що порядок проведення аукціону не передбачає надання розшифровки формування стартової ціни, тому Укрнафта "зобов'язана прийняти до виконання" певну аукціонним комітетом ціну.

"Затверджена Комітетом стартова ціна є керівництвом до дії і не може бути предметом обговорення з господарюючим суб'єктом", - резюмували у «Нафтагазе».

За даними НАК, стартова ціна аукціону, який планується провести 31 січня 2015 року, затверджена в розмірі: 5297,93 грн за тонну без ПДВ для нафти і 5772,23 грн - за газовий конденсат.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.