Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У жовтні "міняйли" заробили на курсі $130 мільйонів

У жовтні "міняйли" заробили на курсі $130 мільйонів

Категория: Новини / Економіка

У жовтні "міняйли" заробили на курсі $130 мільйонів

  • У жовтні

Заробітки "міняйл" на різниці між офіційним курсом і курсом гривні на "чорному ринку" в жовтні склали $130 млн.

Такі цифри на прес-конференції озвучив екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко, передає кореспондент Укрінформу.

"За один місяць такої політики (утримування курсу - ред.) НБУ спалив $1,3 млрд (із-за продажу валюти на аукціонах). Якщо брати 10% заробітків (на стільки завищували вартість долара на чорному ринку), то "міняйли" заробили $130 млн доларів. Тобто кому політика фіксованого курсу, а кому і надприбутки", - сказав він.

За словами Савченка, фіксований курс 12,95 грн/дол. діяв для 60-65 банків. "Ці банки продавали валюту іншим банкам за середнім курсом 13,05 грн/дол. Був і третій курс - "тіньового ринку" в 14-14,5 грн/дол.", - пояснив експерт.

Читайте також: Найбільше заробили на валюті Коломойський і російські банки. Схема

Савченко зазначив, що фіксований курс є прийнятним, коли країна має сильний позитивний платіжний баланс або ростуть золотовалютні резерви. "Однак в Україні немає достатніх ресурсів для продовження втілення цієї моделі", - зазначив він.

Нагадаємо, обсяг міжнародних резервів України протягом жовтня 2014 р. зменшився майже на $3,798 млрд, або на 23% - до $12, 587 млрд.

Читайте також: Гривня на міжбанку вже більше 15. НБУ продовжує знижувати курс

Голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила про перехід з 5 листопада до режиму плаваючого валютного курсу, після чого курс гривні обвалився.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.