Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Гройсман зареєстрував законопроект про заборону "тушок"

Гройсман зареєстрував законопроект про заборону "тушок"

Категория: Новини / Політика

Гройсман зареєстрував законопроект про заборону "тушок"

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман зареєстрував Проект Закону про внесення змін у деякі закони України щодо організації роботи Верховної Ради України".

Відповідний законопроект зареєстровано за номером 2300, повідомляє Укрінформ.

Спікер пояснює, що відтепер народний депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції (депутатської групи). Народний депутат, обраний за виборчим списком політичної партії (виборчого блоку політичних партій), чи народний депутат, який був висунутий відповідною політичною партією (виборчим блоком політичних партій) в одномандатному окрузі, може входити до складу лише депутатської фракції тієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій), від якої він обраний.

У разі невходження народного депутата до складу депутатської фракції цієї політичної партії або виходу народного депутата із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення, йдеться в Законі.

Нардеп, обраний в одномандатному окрузі, який реєструвався кандидатом у народні депутати шляхом самовисування, або народний депутат, який був висунутий політичною партією чи блоком, які за результатами виборів не брали участь у розподілі депутатських мандатів, а також нардеп, обраний від політичної партії, яка за результатами виборів брала участь у розподілі депутатських мандатів, і який виключений зі складу відповідної депутатської фракції, є позафракційним.

Читайте також: Гройсман хоче вдарити по "тушкам" законом

Позафракційні народні депутати можуть входити до складу депутатських фракцій або об'єднуватися у депутатську групу народних депутатів.

У той же час, позафракційні народні депутати, обрані від політичних партій (виборчих блоків політичних партій), які за результатами виборів брали участь у розподілі депутатських мандатів, та які виключені із складу відповідних депутатських фракцій, які не можуть входити до складу депутатських фракцій або депутатських груп.

Кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, сформованої на початку першої сесії.

Також в законопроекті з'явилася норма про те, що якщо до народному депутату протягом поточного скликання Верховної Ради вже застосовувалися заходи про позбавлення його за неналежну поведінку права брати участь у пленарних засіданнях (до п'яти пленарних засідань), то Верховна Рада може прийняти рішення про позбавлення його права брати участь у пленарних засіданнях (до п'ятнадцяти пленарних засідань).

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.