Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » НАТО і Росія багато разів перебували на межі військових зіткнень - ЗМІ

НАТО і Росія багато разів перебували на межі військових зіткнень - ЗМІ

Категория: Новини / Політика

НАТО і Росія багато разів перебували на межі військових зіткнень - ЗМІ

  • НАТО і Росія багато разів перебували на межі військових зіткнень - ЗМІ

Між НАТО і Росією тільки в минулі 8 місяців виникало 40 небезпечних позаштатних ситуацій, які могли призвести до загибелі людей або до військових сутичок.

Про це повідомляє DW з посиланням на Der Spiegel.

"Тут ведеться небезпечна гра з високим ризиком. Всі сторони, особливо Росія, повинні проявляти стриманість у військових питаннях", - зазначив в інтерв'ю журналу колишній міністр оборони Німеччини Фолькер Рюе, який прокоментував результати дослідження нинішніх небезпечних інцидентів між НАТО і РФ британського суспільства European Leadership Network (ELN).

Читайте також: НАТО планує масштабні навчання у Східній Європі

Дослідники нагадують, наприклад, як пасажирський літак скандинавської авіакомпанії ледь не зіткнувся з розвідувальним літаком військово-повітряних сил РФ, що не повідомив свої координати. Серед особливо критичних інцидентів вони виділяють викрадення співробітника естонських спецслужб і полювання військово-морських сил Швеції начебто на російську військову субмарину. Ще одинадцять інцидентів ELN оцінює як серйозні, оскільки вони носили "провокативний" і "агресивний" характер.

В кінці жовтня Північноатлантичний альянс повідомляв про численні випадки польотів російських військових літаків поблизу повітряного простору ЄС і НАТО. Як стверджують в протиповітряної оборони Норвегії, російські літаки здійснювали перельоти з баз в Арктиці в Португалію. При цьому вони знаходилися над міжнародними водами, але настільки близько підходили до державних кордонів країн-членів НАТО, що вже надсилалися літаки перехоплення.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.