Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Екс-посол США: дві обставини здатні спонукати Обаму дати зброю Україні

Екс-посол США: дві обставини здатні спонукати Обаму дати зброю Україні

Категория: Новини / Політика

Екс-посол США: дві обставини здатні спонукати Обаму дати зброю Україні

  • Екс-посол США: дві обставини здатні спонукати Обаму дати зброю Україні

    Джон Гербст

Позицію президента США про ненадання Україні летального зброї може змінити або черговий наступ російських військ, або новий законопроект, який зобов'яже Обаму вирішити це питання позитивно.

Це відзначив у четвер під час мітингу в підтримку України у Білого дому екс-посол США в Україні Джон Гербст, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Погляд президента Обами (на зброю для України. - Ред.) може змінити нове масштабне прояв агресії Путіна з подальшим просуванням в Україну", - зазначив Гербст.

Читайте також: Конгрес США прийняв резолюцію про надання Україні зброї

Крім того, за його словами, на ситуацію може вплинути законодавча ініціатива Конгресу, яка буде не тільки уповноважувати президента (як про це говорилося в Акті на підтримку свободи), але передбачати обов'язкове надання військової допомоги. "Президент буде змушений реагувати на це, і я підозрюю, що в цьому випадку він прийме рішення про забезпечення України військовою технікою, аж до летального зброї", - підкреслив експерт.

Виступаючи на мітингу, Гербст зазначив, що Сполучені Штати повинні мати чітку політику на ті виклики, які створив Путін своєю агресією в східній Європі.

Насамперед, за словами Гербста, необхідно продовжувати потужну політику санкцій, щоб російська економіка "заплатила істотну ціну за кремлівську агресію в Україні".

Читайте також: Санкції не зупиняють Росію - Білий дім

По-друге, зазначив експерт, потрібно допомогти народу України, який стоїть перед набагато сильнішим агресором, оснащеним новітнім озброєнням. "Немає ніякого виправдання для відмови Сполучених Штатів забезпечити Україну летальним оборонним зброєю. Конгрес відстоює це питання, пора адміністрації США піти на це", - зазначив екс-посол.

По-третє, зазначив Гербст, потрібно підсилювати в рамках НАТО країни Балтії військами і озброєнням, "щоб Путін чітко зрозумів, що далі йому шлях закритий".

Ці три напрями, на переконання колишнього посла США в Україні, повинні змусити Путіна і росіян змінити свою політику.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.