Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Три округи на Донбасі засекретили для безпеки - ЦВК

Три округи на Донбасі засекретили для безпеки - ЦВК

Категория: Новини / Політика

Три округи на Донбасі засекретили для безпеки - ЦВК

  • Три округи на Донбасі засекретили для безпеки - ЦВК

Під час підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України від 26 жовтня 2014 року ЦВК не розкривала розташування центрів трьох виборчих округів в Донецькій і Луганській областях в інтересах безпеки як виборчкомів, так і виборців. Але цей факт, як і відносно невелика кількість людей, які проголосували, жодною мірою не ставить під сумнів легітимність виборчого процесу і його результати.

Про це Укрінформу повідомив завідувач відділом взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК Костянтин Хівренко, коментуючи повідомлення преси і хвилювання в блогосфері щодо правомірності проведення виборів "на окупованих територіях".

"Дійсно, на офіційному сайті Цвк відсутня інформація про місце розташування центрів ряду одномандатних виборчих округів Донецької і Луганської областей. В їх перелік входять і згадані ОВО №№45, 52 і 53. Комісія прийняла таке рішення, виходячи з досвіду проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року, і з міркувань безпеки виборців, членів виборчих комісій та виборчої документації, включаючи виборчі бюлетені та протоколи", - зазначив Хівренко.

Читайте також: ЦВК оголосила двох передостанніх народних депутатів

Він нагадав про те, що під час виборчого процесу ЦВК своїми постановами, прийнятими одноголосно, на підставі подання Донецької обласної державної адміністрації, перенесла центри виборчих округів № 45 з Донецька в Слов'янськ, № 53 - з Єнакієвого - Краматорськ. За словами фахівця, на момент початку виборчої кампанії було зрозуміло, що в цих округах, як і окрузі №52 (з центром у Дзержинську) неможливо буде організувати вибори на всій території, оскільки частина цієї території входила в зону АТО.

"З іншого боку, ЦВК не мала права не організовувати підготовку та проведення виборів на території цих округів, оскільки це порушило б виборчі права громадян. Тобто, вибори організовувалися виключно на території, не входить в зону АТО і підконтрольною української влади", - підкреслив Хівренко.

Читайте також: У "Блоку Порошенко" буде найбільше депутатів у Раді

Коментуючи ситуацію у зазначених округах, представник ЦВК констатував, що в ОВО №45 голосування вдалося провести лише на 4 виборчих дільницях 110 створених для загальнонаціональних виборів в ОВО №52 (Дзержинськ) - на 45 із 119 ділянок, в ОВО №53 (Краматорськ) - на 12 з 116 дільниць відповідно. Тільки на чинні ділянки були доставлені списки виборців і бюлетені.

Хівренко висловив також переконання в тому, що легітимність обрання конкретних осіб народними депутатами України як згаданих, так і на інших подібних виборчих округах визначається чинним законодавством України. Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" окружна виборча комісія зобов'язана встановити підсумки голосування у виборчому окрузі незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним. Цей же закон не допускає визнання недійсними результатів відбувся у виборчому окрузі голосування.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
КОМЕНТАРІ (1)
Артаксеркс 12 листопада 2014 10:08
Янукович всю Україну був засекретив - не допомогло.
      1