Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Україна очікує згоди на призначення 11 послів - Чалий

Україна очікує згоди на призначення 11 послів - Чалий

Категория: Новини / Політика

Україна очікує згоди на призначення 11 послів - Чалий

В даний момент Україна очікує агреманы (згоди) на призначення 11 українських послів в різні країни.

Про це в інтерв'ю ZN.ua заявив посол України в США Валерій Чалий.

«Президент України вже призначив 15 послів після свого обрання на посаду, і ще 11 кандидатур очікують агреманы. Зокрема, направлені запити на отримання агреманов в Австралію, Алжир, Великобританії, Ірану, Лівану, Литви, Молдови, Португалії, Індії, Словенію, Сінгапур. Очікуємо призначень по більшості посольств вже до вересня», - зазначив Чалий.

За його словами, процес призначення послів «міг би йти і динамічніше».

«Але якість призначень для нас також важливо», - підкреслив Чалий.

Він також зауважив, що найчастіше критикують ті посольства, де призначення послів не планується.

«Тому що в нинішніх умовах тотальної економії МЗС і дипслужба теж опинилися під серйозним пресингом. Є країни, в яких посли України будуть працювати за сумісництвом; деякі дипустанови ліквідуємо, хоча я вважаю, що подібних рішень варто максимально уникати. Тут немає ніякої політики», - розповів посол.

Він підкреслив, що зараз головне завдання – вижити в складних фінансових умовах».

Чалий навів приклад Африки, де створюються «хабів» посольства, на які припадає по три-вісім країн.

«До того ж, ніякої жорсткої критики, що призначені посли не відповідають своїй посаді, я не чув. Ми намагаємося проводити ретельний відбір, але зауважу, що лава запасних, на жаль, коротке. Вийшло так, що «стара гвардія» в нинішніх умовах вже навряд чи може бути задіяна, тому акцент зроблений на діючих дипломатів, що перебувають в дуже активному професійному віці і мають мотивацію розвиватися і демонструвати результат. Поки всі призначені - професійні дипломати», - розповів Чалий.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.