Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » ОБСЄ: в «гумконвое» везли прапори для сепаратистів та матеріали до «Дня знань Новоросії»

ОБСЄ: в «гумконвое» везли прапори для сепаратистів та матеріали до «Дня знань Новоросії»

Категория: Новини / Політика

ОБСЄ: в «гумконвое» везли прапори для сепаратистів та матеріали до «Дня знань Новоросії»

Організація з безпеки і співробітництва в Європі повідомляє, що частина чергового «гуманітарного конвою» з Росії, введена в Україну раніше в четвер, 30 липня, містила прапори для сепаратистів та матеріали до «Дня знань Новоросії».

Як повідомила Спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» в Ростовській області Росії, в цей день через «Донецьк» Росія ввела в Україну 52 машини цього «конвою» 46 вантажівок і 6 інших машин. На 44 вантажівках були зображені російські прапори і написи про «гуманітарної допомоги» з Росії, рефрижератор був без написів, а на одній вантажівці було написано «День знань в Новоросії», повідомляє "Радіо Свобода".

При цьому, йдеться у повідомленні, у кабіні принаймні однієї вантажівки спостерігачі ОБСЄ відзначили прапори сепаратистських збройних угруповань «Новоросія» і «ЛНР».

Представники України, троє прикордонників і митник, тільки присутствували при огляді машин російськими прикордонниками і митниками і спостерігали за цим процесом, а пізніше так само за оглядом при поверненні «конвою» в Росію, але участі в оформленні вантажу не брали, повідомили в ОБСЄ.

Іншу частину цього «конвою» Росія регулярно вводить в окупованій частині сходу України через пункт пропуску «Матвєєв Курган», куди спостерігачів ОБСЄ Росія не допускає.

У Росії заявляли, що всього у складі нинішнього, вже 34-го «гумконвою» було понад 100 автомобілів, які везли понад 1000 тонн «гуманітарних вантажів», зокрема, ліки, продукти та навчальну літературу.

Україна щоразу підкреслює, що всі ці «гумконвои» Росія запроваджує в Україні незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства та загальновизнаної міжнародної практики, а переміщувані вантажі, такі, як підручники з російським шкільними програмами, часто взагалі не можуть бути визнані гуманітарними.

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.