Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Україна і Нідерланди узгодять альтернативні позиції по трибуналу для MH17

Україна і Нідерланди узгодять альтернативні позиції по трибуналу для MH17

Категория: Новини / Політика

Україна і Нідерланди узгодять альтернативні позиції по трибуналу для MH17

  • Україна і Нідерланди узгодять альтернативні позиції по трибуналу для MH17

Україна і Нідерланди домовилися доручити главам МЗС обох країн погодити альтернативні пропозиції щодо створення міжнародного судового інституту для розслідування аварії МН17.

Про це йшлося під час телефонної розмови Президента Петра Порошенка та Прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, інформує прес-служба глави Української держави.

Порошенко підкреслив високий рівень взаємодії між Австралією, Бельгією, Малайзією, Нідерландами і Україною в питанні просування ініціативи створення міжнародного кримінального трибуналу з метою притягнення до відповідальності винних у злочинах, пов'язаних зі збитим літаком "Малазійських авіаліній".

"Нам вдалося напрацювати всеосяжний міжнародно-правовий механізм, здатний забезпечити притягнення до відповідальності осіб, винних у цьому злочині", - зазначив він.

Порошенко і Рютте засудили позицію Росії, яка, зловживаючи правом вето, перешкодила процесу покарання винних у збиванні МН17. "Це вето проти правосуддя. Весь світ це побачив", - заявив Президент. Як було зазначено, таке рішення стало ще одним кроком на шляху до міжнародної ізоляції Москви.

Президент зазначив, що Росія може заблокувати ухвалення Резолюції Ради Безпеки ООН, проте не в змозі зупинити нас на шляху до справедливого суду.

"У цьому зв'язку Петро Порошенко і Марк Рютте домовилися доручити главам зовнішньополітичних відомств невідкладно погодити альтернативні пропозиції і виробити спільний план дій з метою утворення відповідної міжнародної судової інституції", - відзначили в прес-службі.

Нагадаємо, в середу, 29 липня, Рада Безпеки ООН відхилив проект резолюції щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи літака Малазійських авіаліній. За резолюцію проголосували 11 країн, троє утрималися, а Росія, яка має право вето, проголосувала проти.

У четвер Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що країни-ініціатори створення трибуналу "починають реалізацію плану "Б".

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, нова спроба домогтися від Ради Безпеки ООН схвалення створення трибуналу по катастрофі Боїнга-777 буде здійснено через два місяці.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.