Президент ініціює скасування особливого статусу для Донбасу. Готує новий закон
Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Президент ініціює скасування особливого статусу для Донбасу. Готує новий закон

Президент ініціює скасування особливого статусу для Донбасу. Готує новий закон

Категория: Новини / Політика

Президент ініціює скасування особливого статусу для Донбасу. Готує новий закон

  • Президент ініціює скасування особливого статусу для Донбасу. Готує новий закон

    Петра Порошенко

Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони у вівторок запропонує скасувати закон про особливий статус окремих районів Донбасу.

Про це йдеться у зверненні Президента Петра Порошенка, інформує прес-служба Глави держави.

"Одне з питань, яке я винесу на розгляд РНБО, - скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль у зупинці зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом Мінських мирних домовленостей, щирості намірів України щодо деескалації ситуації на Донбасі", - зазначив він.

За словами Президента, "ми продемонстрували мешканцям Донецької та Луганської областей і зовнішнього світу щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули".

"Проведення псевдовыборов торпедировало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати тільки легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство", - заявив Порошенко.

При цьому, за його словами, децентралізація залишається в нашому арсеналі як ключовий елемент політичного врегулювання на Донбасі: "Ми будемо готові прийняти новий закон - при поверненні усіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків в питанні про так званих виборах 2 листопада".

Читайте також: Порошенко нагадав Росії, чому не можна визнавати "вибори" терористів

"Новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування в чіткій відповідності з Мінськими домовленостями. І бюджетну децентралізацію, яка зніме дратівливий питання, хто кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування", - зазначив Президент

За словами Порошенка, міжнародний фонд, який буде наповнюватися в тому числі за участю зарубіжних партнерів, "повною мірою забезпечить відновлення інфраструктури Донбасу за умови відновлення там української влади, миру, спокою і безпеки".

"З часом запропоную парламенту прийняти закон про створення там вільної економічної зони зі спеціальним режимом торговельних відносин з Євросоюзом і Росією", - додав Глава держави.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.