Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Мусій каже, що не хоче повертатися в крісло міністра

Мусій каже, що не хоче повертатися в крісло міністра

Категория: Новини / Політика

Мусій каже, що не хоче повертатися в крісло міністра

  • Мусій каже, що не хоче повертатися в крісло міністра

    Екс-глава Моз Олег Мусій

Екс-глава Моз Олег Мусій не планує повертатися на посаду міністра охорони здоров'я, однак справедливості щодо свого звільнення з посади буде шукати в суді.

Про це він сказав під час прес-брифінгу в кризовому Українському медіа-центрі, передає кореспондент Укрінформу.

"Щодо мого повернення - у мене немає в планах повертатися на посаду міністра охорони здоров'я. Я законно обраний народним депутатом, ще і по мажоритарному округу, і у мене є моральні зобов'язання перед тими виборцями, які віддали голоси за мене. Однак, проаналізувавши законодавство, я звернувся до адвокатів з проханням оформити позов до Окружного адміністративного суду щодо незаконного розпорядження про моє звільнення", - сказав Мусій.

Він зазначив, що розпорядження Кабінету Міністрів "Про відсторонення від повноважень за посадою міністра" не має законодавчої основи, зате лише Верховна Рада може звільняти або призначати міністра.

"Чинним законодавством не передбачені процедури відсторонення міністра від повноважень "за посадою". Натомість, в законі "Про Кабінет Міністрів" зазначено, що міністр є політичною фігурою і несе політичну відповідальність, і будь-які дії з міністром як призначення, так і звільнення є повною компетенцією ВРУ. Натомість Прем'єр-міністр, перебравши на себе функції Верховної Ради, дозволяє собі незаконним способом видавати такі незаконні, з моєї точки зору, розпорядження", - зауважив Мусій.

Читайте також: Мусій оскаржив звільнення

Він також додав, що бачить свою подальшу роботу саме в законодавчій площині, тому, швидше за все, буде працювати в комітеті ВР з питань охорони здоров'я.

"Реформу в системі охорони здоров'я я спробую втілити не через виконавчу гілку влади, а через законодавчу. Тому цей позов є прецедентом, я наполягаю на тому, що цей прецедент повинен бути вичерпаним не за ознакою будь-якого мого повернення, цілі такий у мене немає", - сказав він.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.