Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У Старому Криму знайшли могильник золотоординського воєнначальника

У Старому Криму знайшли могильник золотоординського воєнначальника

Категория: Новини / Регіони

У Старому Криму знайшли могильник золотоординського воєнначальника

Середньовічна мусульманська поховання, відноситься до XIII-XIV століття, виявлено в районі Старого Криму.

За переказами в цьому місці був похований золотоординський воєначальник Мамай, повідомляє прес-служба Духовного управління мусульман Криму.

"В Білогірському районі в селі Ізюмівка (історична назва Тамгавджи), що під Старим Кримом в результаті робіт з проведення водопроводу були виявлені фрагменти мусульманських надгробних плит і людські кістки, імовірно, відносяться до XIII-XIV століття", - повідомляє прес-служба Муфтіяту Криму.

За даними Духовного управління мусульман Криму, місце, де виявлено середньовічне поховання, носить назву «курган Кемаль-Ата». У народі вважається, що там знаходиться могила Мамая - беклярбека і темника Золотої Орди, у свій час одруженого на дочці хана Бердыбека.

Як зазначили в Духовному управлінні мусульман Криму, виявлені людські останки не стали приводом для припинення будівельниками робіт з проведення водопроводу, які зараз тривають там. У ДУМК заявили, що мають намір «звернутися зі скаргою у відповідні державні органи і домогтися припинення будь-яких дій на кістках мусульман».

"Крім того, після залучення до виявленого поховання археологів та істориків останки людей будуть перепоховані у відповідності з мусульманськими звичаями", - повідомили в прес-службі Муфтіяту.

Трохи історії. Місто Старий Крим (Солхат) історики пов'язують з відомим середньовічним подією - вбивством в 1380 році золотоординського воєначальника Мамая. Будучи одруженим на дочці хана Золотої Орди, став фактичним власником західних улусів Золотої Орди, в тому числі Кримського улусу.

Сам же Мамай зазнав поразки при спробі вторгнення в Московське князівство під час Куликовської битви 8 вересня 1380 р., втік у Кафу (Феодосія), потім в Солхат (Старий Крим), де був убитий і, за переказами, там же похований.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.