Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Іран і «шістка» ніяк не домовляться з ядерного питання - ЗМІ

Іран і «шістка» ніяк не домовляться з ядерного питання - ЗМІ

Категория: Новини / В світі

Іран і «шістка» ніяк не домовляться з ядерного питання - ЗМІ

  • Іран і «шістка» ніяк не домовляться з ядерного питання - ЗМІ

Міністри закордонних справ Ірану і шести держав-учасників - США, Росії, Китаю, Великобританії, Франції та Німеччина - не можуть домовитися про обмеження на ядерну діяльність Ірану після досягнення домовленостей.

Про це західним ЗМІ розповів неназваний дипломат, один з учасників переговорів за формулою «6+1» про скорочення ядерної програми Ірану в обмін на зняття санкцій, передає Радіо Свобода.

«Угоди не може бути, якщо у нас немає відповідей на ці питання (ядерна діяльність Ірану після домовленостей - ред.). Відчуття таке, що якщо щось станеться, рішення треба мати зараз. Це той момент, коли треба говорити так або ні», - цитує джерело дипломата, учасника переговорів.

Попередньо домовленості стосуються перших 10 років дії угоди. Далі Тегеран наполягає, що ці обмеження повинні бути зняті. З цим не погоджується Захід. Під питанням також умови, на які ООН скасує введені проти Тегерана санкції, і умови, при яких їх дію можуть відновити.

У свою чергу, в розмові з репортерами британський міністр закордонних справ Філіп Хеммонд заявив, що переговори відбуваються саме тому, що угоди можна досягти.

«З цього приводу не може бути ніяких компромісів. Отже, якщо ми збираємося досягти цього протягом наступних годин, Іран повинен глибоко вдихнути і прийняти деякі жорсткі рішення», - сказав він.

Читайте також: У Вашингтоні пояснили, як Україна впливає на ядерні переговори з Іраном

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер не виключив подальші кризи в переговорах.

«Я не виключаю - так буває майже завжди під час подібних переговорів, де ставки високі, де ми відчуваємо себе відповідальними не тільки за себе, але і за тих, кого за столом немає, - я не виключаю подальших криз в цих переговорах», - сказав глава німецького МЗС.

Тегеран, зі свого боку, заперечує таємну розробку ядерної зброї, заявляючи, що хоче розвивати ядерну енергію виключно для побутових потреб.

Як повідомлялося, присутні в Швейцарії делегації працюють над початковою угодою, спрямованим на припинення ядерної діяльності Ірану в обмін на полегшення режиму санкцій. Фінального угоди планується досягти в кінці червня.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.