Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Резолюцію щодо Ірану проголосують 20 липня

Резолюцію щодо Ірану проголосують 20 липня

Категория: Новини / В світі

Резолюцію щодо Ірану проголосують 20 липня

  • Резолюцію щодо Ірану проголосують 20 липня

Рада Безпеки ООН проголосує резолюцію, яка стверджує фінальне угоду щодо іранської ядерної програми, в понеділок, 20 липня.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на американських дипломатів.

Зазначається, що голосування заплановано на 09.00 (16.00 за Києвом).

Як повідомлялося, Іран і "шістка" світових держав (п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина) погодили проект резолюції РБ ООН щодо ядерної програми Ірану 14 липня. Угода набуде чинності через 90 днів після прийняття резолюції СБ ООН.

Нагадаємо: переговори щодо іранського ядерного питання почалися в 2004 році, після того, як західні країни звинуватила Тегеран у розвитку "секретної військової ядерної програми". З 2006 року веде переговори з Іраном "шістка" міжнародних посередників - п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина. У 2006-2010 роках у відношенні Ірану вводилося кілька пакетів санкцій.

В листопаді 2013 року було укладено тимчасову угоду, за якою санкції були ослаблені в обмін на зобов'язання Тегерана припинити збагачення урану понад 5% і знищити запаси збагачених до 20% ядерних матеріалів.

У квітні 2015 року на переговорах "шістки" з Іраном значний прогрес був досягнутий і узгоджений Спільний комплексний план дій щодо іранської ядерної програми. Спочатку остаточну угоду з ядерного досьє ІРІ планувалося виробити і підписати до 30 червня 2015 року. Черговий крайній термін закінчився 13 липня.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.