Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Сьогодні в Радбезі ООН - голосування по іранському питанню

Сьогодні в Радбезі ООН - голосування по іранському питанню

Категория: Новини / В світі

Сьогодні в Радбезі ООН - голосування по іранському питанню

У понеділок, 20 липня, Рада безпеки ООН планує прийняти резолюцію про зняття міжнародних санкцій відносно Ірану. Голосування членів Ради безпеки, як очікується, буде формальністю, оскільки Рада п'яти постійних членів - Великобританія, Китай, Франція, Росія і США, а також Німеччина підписали ядерну угоду з Іраном минулого тижня.

Голосування призначене на 9:00 по Нью-Йорку (це 16:00 за Києвом), повідомляє Радіо Свобода.

Текст резолюції ООН запускає механізм поступового зняття економічних санкцій в обмін на гарантії, що Іран не буде надалі розвивати свій ядерний потенціал.

Сам зміст резолюції було погоджено 14 липня у Відні на переговорах між Іраном і п'ятьма членами Радбезу, які володіють правом вето - США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією, а також Німеччиною та Євросоюзом.

Проект резолюції передбачає, що заборона ООН на поставку в Іран технологій балістичних ракет ще буде діяти протягом восьми років, ембарго на поставки зброї - протягом п'яти, обмеження ядерних технологій - протягом десятиліття. Крім того, текст резолюції зобов'язує міжнародне агентства з атомної енергії ООН (МАГАТЕ) «проводити необхідні перевірки і контроль ядерних зобов'язань Ірану». Резолюція також вимагає, щоб Іран «повністю співпрацював з МАГАТЕ». Дія семи попередніх резолюцій ООН по Ірану буде припинено, коли Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердить, що Тегеран виконав свої зобов'язання щодо обмеження ядерної програми.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.