Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У нідерландському університеті виявили російського шпигуна

У нідерландському університеті виявили російського шпигуна

Категория: Новини / В світі

У нідерландському університеті виявили російського шпигуна

  • У нідерландському університеті виявили російського шпигуна

Нідерландська і німецька розвідувальні служби спільними зусиллями виявили 28-річного російського шпигуна, який працював науковим у Технічному університеті Ейндховена в Нідерландах.

Про це повідомляє NL Times з посиланням на заяву університету.

«Нідерландська розвідувальна служба після вказівки своїх німецьких колег попередила університет про те, що науковий співробітник Іван А. підозрюється у шпигунстві», - йдеться в заяві.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, російський вчений працював не тільки в нідерландському технічному університеті, але й в Інституті фізики світла Товариства Макса Планка в місті Ерлангені в Німеччині. Його запрошували туди читати лекції з квантової фізики і нанофотоники.

У полі зору німецької спецслужби він потрапив випадково: через контакт із співробітником російського генконсульства в Бонні, який був висланий з ФРН в 2014 році через підозри в роботі розвідником під прикриттям. Вчений щомісяця зустрічався з дипломатом в німецькому місті Аахені на кордоні з Нідерландами. Дипломат давав йому гроші в обмін на секретну інформацію.

Після того, як німецька розвідка повідомила про підозрюваного своїм колегам з Нідерландів, технічний університет виключив Івана А. з числа наукових працівників. В ході офіційного розслідування міністерство закордонних справ Нідерландів вилучила його паспорт, і він повернувся в Росію, повідомили в нідерландській розвідслужбі.

Між тим, російські ЗМІ називають прізвище фізика - Іван Агафонов - і спростовують причетність свого громадянина до шпигунства.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.