Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » США не мають наміру остаточно перемогти ИГИЛ - лідер іракських повстанців

США не мають наміру остаточно перемогти ИГИЛ - лідер іракських повстанців

Категория: Новини / В світі

США не мають наміру остаточно перемогти ИГИЛ - лідер іракських повстанців

  • США не мають наміру остаточно перемогти ИГИЛ - лідер іракських повстанців

Зусилля міжнародної коаліції по боротьбі з Ісламським державою неефективні, оскільки США не вистачає політичної волі, щоб повністю викорінити сунітських джихадистів, які контролюють великі частині Іраку і Сирії.

Таку думку в інтерв'ю агентству Reuters висловив Кваис аль-Хазали, лідер однієї з найбільш запеклих іракських шиїтів угруповань повстанців Асаиб Аль аль-Хак.

"На наше переконання, США не хочуть розв'язати конфлікт, замість цього намагаються його контролювати", - сказав Кваис аль-Хазал.

За його словами, зусилля коаліції провалились через бажання змінити політичну карту Близького Сходу.

"США не хочуть знищити Ісламську державу. Вони хочуть використовувати ІД для досягнення власних цілей в Іраку та регіоні, а саме здійснити його політичний переділ", - підкреслив лідер іракських повстанців.

Хазал підкреслив, що очолювана США коаліція не змогла наростити кількість авіаударів, хоча обіцяла зробити це.

Reuters додає, що підтримувана Іраном Асаиб, разом з бригадою Бадра і Кетаибской Хезболлою знаходиться на передовій Народного мобілізаційного комітету або Хашид Шааба, офіційної інституції іракського уряду, яка споряджає добровольців для боротьби проти Ісламської держави.

Агентство пояснює, що після фактичного розвалу національної іракської армії в минулому році, Хашид Шааб став найпотужнішою військовою силою країни. Втім, багато парамілітарних структур піддалися критиці за нібито зловживання в сунітських регіонах, відбитих у ИГИЛ.

Видання вказує на те, що за останні місяці з'являлося кілька доповідей про зловживання у зоні бойових дій. Зокрема, в них йшлося про вбивства, мародерство і знищення приміщень сунітських сімей. Втім, Хазали відкидає подібні звинувачення.

"Незважаючи на нагнітання і перебільшення в ЗМІ, ні одне видання не змогло обґрунтовано звинуватити шиїтську Хашид Шааби в геноциді або вбивство безневинних громадян", - підкреслив він.

Як відомо, влітку минулого року бойовики терористичної організації Ісламська держава Іраку і Леванту почали широкомасштабний наступ на північні і західні райони Іраку і сирійський Курдистан. В результаті цього екстремістам вдалося взяти під контроль великі території. На боротьбу з ними виступила очолювана США міжнародна коаліція, яка почала здійснювати авіаудари по розвіданим позиціях бойовиків. Не дивлячись на це бойові дії на території Близького Сходу тривають досі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.