Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Ностальгія за драхми: у Греції готували фінансовий переворот

Ностальгія за драхми: у Греції готували фінансовий переворот

Категория: Новини / В світі

Ностальгія за драхми: у Греції готували фінансовий переворот

  • Ностальгія за драхми: у Греції готували фінансовий переворот

    Фото: Petros Giannakouris/AP

Частина членів ліворадикального уряду Греції була налаштована вилучити активи Центрального банку і зламати рахунку платників податків для повернення до драхми.

Про це повідомляє Reuters.

Агентство зазначає, що в інтерв'ю недільному виданню RealNews, екс-міністр енергетики Панайотіс Лафазанис, якого звільнили через суперечки щодо плану порятунку, нагадав, що раніше закликав уряд задіяти резерви Банку Греції всупереч Європейському Центробанку.

Лідер правлячої ліворадикальної партії «Сіріза» Лафазанис також навів свої аргументи на користь повернення до драхми, аргументувавши, що такий крок дозволить виплачувати пенсії і зарплати бюджетникам, в разі, якщо Грецію змусять відмовитися від євро.

Про це, зокрема, йдеться в плані, ініційованому звільненими на початку липня міністрами енергетики Панайотисом Лафазанисом і міністром фінансів країни Янісом Варуфакис.

Reuters зазначає, що 16 липня екс-міністр фінансів країни Янніс Варуфакис докладно виклав план «Б» щодо створення паралельної банківської системи під час відеоконференції з інвесторами та керівниками міжнародних хедж-фондів.

За словами Варуфакіса, метою плану було зробити перебування Греції в єврозоні життєздатним.

«Проект був більш або менш закінчений. Візьмемо перші хвилини після закриття банків. Банкомати не працюють, і повинна бути система паралельних платежів, щоб продовжувала працювати економіка деякий час, і треба було б дати населенню відчуття, що держава контролює ситуацію і є план» , - зазначив Варуфакис.

Однак, екс-глава фінансового відомства спростовує інформацію про те, що він був готовий зламати рахунки платників податків.

Між тим поки серйозність намірів двох екс-міністрів залишається під питанням, інформацію про це підхопили опозиційні сили з вимогою надати пояснення.

Нагадаємо, 15 липня, під час голосування в парламенті Греції за перші два пакету реформ, необхідних для отримання допомоги у розмірі 86 млрд євро, близько чверті з 149 депутатів «Сіріза» виступили проти запропонованих реформ.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.