Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Покарання винних у катастрофі МН-17 запобігти подібне в майбутньому - Клімкін

Покарання винних у катастрофі МН-17 запобігти подібне в майбутньому - Клімкін

Категория: Новини / В світі

Покарання винних у катастрофі МН-17 запобігти подібне в майбутньому - Клімкін

  • Покарання винних у катастрофі МН-17 запобігти подібне в майбутньому - Клімкін

Єдиним дієвим засобом попередження катастроф, подібних падіння Боїнга 777 Малазійських авіаліній в небі над Донбасом, є покарання винних.

Про це під час свого виступу на засіданні Ради безпеки ООН сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент Укрінформу.

"Використання потужного зброї проти цивільного літака становить загрозу для міжнародної цивільної авіації та міжнародного світу і безпеки в цілому. Єдиним ефективним засобом попередження такого в майбутньому є невідкладне покарання винних", - сказав Клімкін.

За його словами, метою сьогоднішньої резолюції Радбезу ООН було створення ефективного прозорого, неупередженого і незалежного засобу залучення до справедливості відповідальних за злочин.

"Це стосується індивідуальної кримінальної відповідальності злочинців, і не має нічого спільного з політикою. Тому особливо неприємно, коли одна країна, а саме Росія, досі об'єднує такі дві абсолютно різні справи, як відповідальність за агресію проти України і тривалу підтримку терористів і індивідуальну відповідальність винних у загибелі МН-17. Не має іншого пояснення сьогоднішнє вето Росії", - зазначив міністр.

Він підкреслив, що роль Росії у військовому конфлікті в Україні очевидна, але для притягнення до відповідальності винних саме в цьому існує інший міжнародний механізм. Заветированная ж Росією резолюція Радбезу мала на меті зовсім інше, а саме покарання винних в авіакатастрофі МН-17.

Разом з тим він зазначив, що міжнародне співтовариство буде розробляти інші підходи до відновлення справедливості щодо МН-17.

"Наша надія на справедливість не втрачена. Росія тільки знищила резолюцію, але це очевидне зловживання правом «вето» не позбавить надії стражденних. Зате воно зробить нас більш рішучими у розробці та реалізації іншої моделі переслідування, що дозволить притягти до відповідальності винних", - підкреслив Клімкін.

На його переконання, рівень підтримки членами Радбезу запропонованої резолюції показав її правильність.

"Цей суд стосується виключно 298 життів. Він повинен бути створений для пошуку правди. Якщо ви боїтеся правди, то точно знаходитесь на неправильній стороні", - підсумував Він.

Нагадаємо: авіалайнер "Боїнг-777" авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" рейсу MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур був збитий над територією східної України, захопленій підтримуваними Росією сепаратистами, 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 чоловік, що знаходилися на борту. Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики або російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.