Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Діалог з Росією і Україною повинен вести "Веймарський трикутник" - МЗС Польщі

Діалог з Росією і Україною повинен вести "Веймарський трикутник" - МЗС Польщі

Категория: Новини / В світі

Діалог з Росією і Україною повинен вести "Веймарський трикутник" - МЗС Польщі

  • Діалог з Росією і Україною повинен вести

Всі серйозні дискусії щодо вирішення кризи в Україні повинні проходити за участю Польщі.

Про це в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza заявив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина, передає кореспондент Укрінформу.

"Говорити без Польщі про Україну - це так, як у питаннях Лівії, Алжиру, Тунісу чи Марокко, розмовляти без Італії, Франції, Іспанії", - порівняв глава польського зовнішньополітичного відомства. На його думку, "нормандський формат" (Німеччина, Франція, Росія та Україна), а також формат зустрічі, в Мілані (Німеччина, Франція, Італія, Великобританія, Росія і Україна) не були вдалими, а діалог з Росією і Україною повинен вести "Веймарський трикутник"... Українські проблеми найкраще вирішувати у форматі Веймарський - Німеччина, Франція, Польща, - оскільки ми більш проінформовані і маємо великий досвід", - зазначив він.

Росія своєю агресією на Донбасі намагається відсунути на задній план окупацію Криму, на що не можна погоджуватися. У переговорах з врегулювання українсько-російського кризи обов'язково повинна брати участь Польща.

"Відволікаючи увагу виборами ("ЛНР" і "ДНР" - ред.) і зосереджуючи увагу громадської думки на те, що відбувається на Донбасі, Москва спритно виштовхує справа Криму за рамки дискусії. Сьогодні громадська думка цікавиться Донбасом, а Крим знаходиться в тіні, на що не можна погоджуватися", - заявив Схетина.

На його думку, Росія, як і СРСР у 1970-ті роки в Афганістані або в 1960-х роках під час Карибської кризи, зараз відчуває, настільки далеко у своїх діях може піти Захід.

Читайте також: Польща терміново зміцнює протиракетну оборону

Схетина зазначає, що президент РФ Путін, очевидно, сумує за біполярним світом, а також хоче оточити Росію поясом країн, на які буде мати безпосередній вплив. "Він здійснює щось, що можна назвати "агресивною політикою сусідства", - констатує глава польської дипломатії. Втім, польський міністр допустив, що повернення до биполярному світу не буде, а якщо це колись і станеться, то не за участю Росії.

Глава МЗС Польщі назвав успіхом Варшави солідарність ЄС в питанні санкцій щодо Росії. "Коли під час останнього засідання Ради з закордонних справ у Люксембурзі обговорювалося пункт "Перегляд санкцій щодо Росії", то міністри одноголосно сказали: тут нема про що дискутувати, немає умов для скасування санкцій проти Росії. Всі погоджуються, що санкції повинні бути серйозними, щоб вони принесли результат", - підкреслив Схетина.

Читайте також: Росія змусила Польщу купувати бойові безпілотники

Польський міністр зазначив, що Варшава щиро підтримує Київ на шляху до змін, і це не спрямовано проти Росії.

"Хочемо бачити суверенну, сильну і демократичну Україну, яка реалізує мрії про своєї суб'єктності та європейськості. У мене не було і немає враження, що завдяки підтримці України Польща хотіла заподіяти шкоду Росії, відштовхнути її і відібрати їй сферу впливу", - констатував дипломат. Втім він додав, що ніхто не вправі обмежувати або змушувати українців до цивілізаційного вибору.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.