Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Французькі лікарі страйкують проти реформи охорони здоров'я

Французькі лікарі страйкують проти реформи охорони здоров'я

Категория: Новини / В світі

Французькі лікарі страйкують проти реформи охорони здоров'я

  • Французькі лікарі страйкують проти реформи охорони здоров'я

Французькі лікарі оголосили страйк на Різдвяні свята, вимагаючи від влади збільшення тарифів і скасування «бюрократичної» реформи охорони здоров'я.

Профспілки обіцяють, що страйк лікарів загальної практики буде тривати до 31 грудня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Страйк лікарів ... буде тривати до 31 грудня», - заявив голова Конфедерації французьких медичних спілок (CSMF) Жан-Поль Ортіз.

За його словами, лікарі разом з профспілками протестують проти так званого одержавлення системи охорони здоров'я та її бюрократизації.

«Лікарі, які займаються приватною практикою, після реформи потраплять під повний контроль регіональних управлінь, отже пацієнти можуть втратити свободу вибору свого лікаря», - вважає один з лідерів профспілок. Крім того, за його словами, реформа передбачає перехід на пряму оплату лікарів з бюджету медичного страхування, що лише посилить бюрократію.

Читайте також: Столичні освітяни погрожують страйком

Лікарі вважають свою працю недооціненою. Станом на кінець грудня 2014 року прийом у французького терапевта, який навчався 10 років, коштує 23 євро, що дуже мало, переконані лікарі і профспілки, які їх підтримують. Тому вони вимагають збільшення вартості цієї послуги до 25 євро.

Терапевти також виступають за зрівняння зарплат зі своїми колегами - вузькими спеціалістами. Так, за даними головної інспекції профільного міністерства фінансів Франції, лікарі-терапевти загальної практики заробляють в середньому 5666 євро в місяць, а лікарі-спеціалісти - 7186 євро.

Нагадаємо, що правлячі соціалісти розпочали реформу системи оплати праці лікарів з метою встановлення соціальної справедливості та ліквідації нерівності при отриманні лікарської допомоги. Тобто, фактично, реформа охорони здоров'я Франції здійснюється в інтересах малозабезпечених верств населення, які часто змушені відмовлятися від візиту до лікаря, якому потрібно заплатити готівкою за консультацію.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.