Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Біля берегів Уругваю застрягли десять українських моряків

Біля берегів Уругваю застрягли десять українських моряків

Категория: Новини / В світі

Біля берегів Уругваю застрягли десять українських моряків

Українські моряки з екіпажу теплохода POLUS-1 не можуть покинути порт Монтевідео (Уругвай) - судновласник відмовляється виплатити зарплату за п'ять останніх місяців.

Про це Радіо Свобода повідомили представники благодійного фонду "Ассоль".

"Екіпаж теплохода входить 30 людей, 10 з яких - громадяни України, двоє - росіяни, решта - з Індонезії. Судновласником є компанія ТЗОВ "ОДВ-полюс", яка POLUS-1 в оренду ТОВ "Парус", - йдеться у публікації.

За словами юриста фонду Вікторії Кондаковой, контракти моряки підписували з невідомої KAMEO LIMITED (306 Victoria house, Victoria, Mahe, Seychelles).

"Судно ходить під українським прапором, отже, власником є українська компанія. Моя особиста думка, що це якась паперова компанія, зареєстрована спеціально для підписання контракту. Але фактично працевлаштування здійснювалося через компанію ТОВ "Вітрило", - розповіла вона.

Юрист зазначила, що "Парус" відмовлявся платити морякам з-за того, що ті нібито зламали судно. "Якщо і були якісь збитки, він повинен стягувати їх пізніше, а не віднімати із зарплати", - впевнена представниця фонду.

Читайте також: Росія вустами Матвієнко шукає аргументи анексії Криму - МЗС

За словами речника МЗС євген Перебийніс, через українське посольство в Аргентині дипломатам вдалося встановити контакт з екіпажем судна. Проблемою особисто займається почесний консул України в Уругваї.

"Вже вчора завдяки зусиллям почесного консула була налагоджена поставка води і необхідних продуктів. Також встановлено контакт з компанією-судновласником. Зараз відповідні органи влади ставлять питання щодо виконання компанією своїх зобов'язань", - зазначив спікер.

За його інформацією, зарплату морякам вже відправили, але надійшли гроші на рахунку, Перебийніс не знає.

"Справою займається Міністерство з питань праці та соціальної політики в Уругваї. Також зараз розглядається питання щодо організації повернення наших моряків на батьківщину", - заявив він.

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.