Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Польща затвердила нову стратегію нацбезпеки

Польща затвердила нову стратегію нацбезпеки

Категория: Новини / В світі

Польща затвердила нову стратегію нацбезпеки

  • Польща затвердила нову стратегію нацбезпеки

Президент Польщі Броніслав Коморовський затвердив у середу нову стратегію національної безпеки країни.

Церемонія підписання документа за участю міністра національної оборони Польщі Томаша Семоняка та голови Бюро національної безпеки країни Станіслава Козея відбулася в президентському палаці, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

"Це важливий документ, що визначає зміни і напрями дій, важливих з точки зору ситуації, в якій ми опинилися, як країна і народ, враховуючи зміни у середовищі безпеки, що на схід від Польщі, НАТО і ЄС", - заявив Коморовський.

Читайте також: Польща буде готувати власну "партизанську армію"

За його словами, Польща робить висновки з негативних змін на сході, де з'явилася зона нестабільності, і розуміє, що це може носити довгостроковий характер.

У документі, зокрема, визнано, що безпека Європи визначатиметься чотирма основними факторами: ЄС, НАТО, стратегічним присутністю США в Європі і відносинами з Росією.

Стратегія визначає три основні пріоритети політики безпеки Польщі. Перший з них передбачає зміцнення національних оборонних можливостей Польщі з особливим урахуванням сфер безпеки, де залучення союзників може бути ускладнене. В рамках цього пріоритету Польща, перш за все, концентрувати зусилля на гарантування безпеки своїм громадянам і території країни.

Другий пріоритет включає зміцнення союзницьких зобов'язань щодо колективної оборони НАТО, розвиток загальної політики безпеки і оборони ЄС, а також зміцнення стратегічного партнерства зі США та іншими країнами регіону. У відносинах з РФ важливим буде вирішення складних питань в рамках міжнародного права.

Читайте також: Росія змусила Польщу купувати бойові безпілотники

Третім пріоритетом є участь Варшави в діяльності міжнародного співтовариства для протидії новим джерел загрози, а також реагування на існуючі конфлікти і протидія їх поширенню. У цьому контексті необхідним називається зміцнення ООН, перегляд міжнародних норм, що регулюють сферу контролю за озброєнням, а також посилення ролі ОБСЄ.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.