Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Захід на порозі нової холодної війни з Росією - президент Фінляндії

Захід на порозі нової холодної війни з Росією - президент Фінляндії

Категория: Новини / В світі

Захід на порозі нової холодної війни з Росією - президент Фінляндії

  • Захід на порозі нової холодної війни з Росією - президент Фінляндії

    Саулі Нійністе

Західні країни опинилися на порозі нової холодної війни з Росією, викликаної кризою в Україні.

Таку думку висловив президент Фінляндії Саулі Нійністе в інтерв'ю Guardian, передає "Українська правда".

Він зазначив, що Фінляндія має тривалу традицію збереження дружніх відносин з Росією, але й вона виявилася не готовою до тиску, який зараз надає РФ.

"Ми не любимо, коли перетинають червону лінію. Росіяни тоді повернули, але що було б, якби вони цього не зробили? Я б не став спекулювати на цій темі", - сказав Нійністе, згадавши ситуацію, коли російські літаки вторглися в фінське повітряний простір.

Багато фіни схвильовані, що з-за анексії Криму Росією і дестабілізації нею ситуації в східній Україні може повернутися невпевненість, з якою вони жили в роки "холодної війни".

Але, незважаючи на зростання міжнародної напруженості, багато фіни продовжують виступати проти членства в НАТО, побоюючись, насамперед, реакції Москви на це. Росія, в свою чергу, неодноразово застерігала Фінляндію, яка на 100% залежить від поставок газу з РФ, від членства в альянсі.

При цьому питання вступу в НАТО буде центральним поряд з економічними питаннями під час виборів у Фінляндії в квітні наступного року.

Читайте також: Віктор Шендерович: Війна як мати рідна

"Захід знаходиться на позиції постійних запитань: що задумав Путін? - сказав Нійністе, - а Путін продовжує говорити про ворожість Заходу і НАТО, що своїм розширенням НАТО намагається принизити Росію".

"Ця ситуація не обіцяє нічого хорошого. Ми вже майже на порозі нового типу холодної війни" - зазначив фінський президент.

Нагадаємо, глава Фінляндії вже говорив про те, що холодна війна не вигідна для обох сторін, і Заходу слід залишити лінії зв'язку з Москвою відкритими, і бути готовими розглядати питання про зняття санкцій в майбутньому.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.