Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У Польщі страйкують шахтарі заблокували рух поїздів

У Польщі страйкують шахтарі заблокували рух поїздів

Категория: Новини / В світі

У Польщі страйкують шахтарі заблокували рух поїздів

  • У Польщі страйкують шахтарі заблокували рух поїздів

Польські шахтарі в понеділок заблокували залізничні сполучення на півдні країни, протестуючи проти планів уряду закрити чотири нерентабельних шахти і звільнити 3 тис. гірників.

З представниками профспілок шахтарів має зустрітися в понеділок глава уряду Польщі Єва Копач, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Сподіваємося, що пані прем'єр стримає обіцянку, яку дала нам в листопаді, і вирішить проблему всієї галузі, а не тільки "Вугільної компанії", - заявив представник профспілкового об'єднання "Солідарність" у вугільній галузі Ярослав Гжесик.

Близько 50 шахтарів заблокували в понеділок залізничні колії у Катовіце, чим ускладнили повідомлення на півдні країни. У зв'язку з цим польська залізниця організовує об'їзд цієї ділянки залізниці і додаткове автобусне сполучення.

Читайте також: Французькі лікарі страйкують проти реформи охорони здоров'я

До протесту профспілкових об'єднань чотирьох шахт, які уряд планує закрити в понеділок повинні приєднатися чергові шахти.

Тим часом частина протестувальників і дружини шахтарів вирушили до Варшави, щоб передати петицію з приводу кризи у вугільній галузі президенту Польщі Броніславу Коморовському. В канцелярії глави держави поінформували, що візьмуть протестувальників.

Минулої середи уряд Польщі затвердив план виходу з кризи "Вугільної компанії", що об'єднує 13 шахт. За оцінками уряду, фінансові можливості підтримки державою компанії вичерпалися, і для утримання її рентабельності необхідно закрити чотири шахти ("Бобрек Центр" в місті Бидгощ, "Бжеще" в місті Бжеще, "Мир" в місті Руда Шленская та "Сосниця-Макошови" в містах Глівіце та Забже) та звільнити 3 тис. гірників, які повинні отримати високу відшкодування. В іншому випадку ціла компанія збанкрутує протягом місяця і без роботи залишаться 50 тис. шахтарів.

Втім, шахтарі не погоджуються на пропозиції уряду, називаючи їх "політичними", в інтересах парламентської виборчої кампанії 2015 року.

У неділю переговори між представниками страйкома гірників і представників уряду РП виявилися безрезультатними.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.