Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Експерти дали прогноз щодо курсу гривні

Експерти дали прогноз щодо курсу гривні

Категория: Новини / Економіка

Експерти дали прогноз щодо курсу гривні

  • Експерти дали прогноз щодо курсу гривні

    Фото: lampa.today

Курс гривні до вересня 2015 року на міжбанківському валютному ринку буде плавати в діапазоні 20-25 грн за долар.
 
Про це в коментарі Укрінформу сказав головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.
 
«Зараз проти курсу гривні грають: падаюча економіка і обсяги експорту, хитке перемир'я в зоні АТО, мінімальна ймовірність зриву переговорів про реструктуризацію з власниками українських єврооблігацій. В залежності від поєднання цих факторів і позиції МВФ по Україні, ми будемо бачити зміна курсу гривні. До вересня 2015 року на міжбанку він, ймовірно, буде перебувати в коридорі 20-25 грн за долар», - сказав Шапран.
 
За його словами, на валютному ринку склалася дуже непроста ситуація, коли НБУ використовував більш або менш ефективно практично всі інструменти стримуючі девальвацію і тепер курс гривні знаходитися в залежності від домовленості української влади з МВФ, а також від успішності переговорів по реструктуризації держборгу, які веде Мінфін. «Ми очікуємо, що восени в програму МВФ, ймовірно, будуть внесені зміни, швидше за все, Фонд буде змушений пом'якшити свої вимоги щодо золотовалютних резервів НБУ. Вкрай бажано переконати Фонд дозволити НБУ втручатися в процес курсоутворення з допомогою інтервенцій, хоча б на період виплат ФГВФО за великим банкам, які оголосили про неспроможності», - сказав експерт.
При цьому, перспективи мирової угоди між Мінфіном і утримувачами євробондів експерт оцінює позитивно. «Якщо переговори не зрушили з мертвої точки, Мінфін України навряд чи упустив такий шанс, який йому випав 24 липня, і оголосив б технічний дефолт з виплати купона на 120 млн дол. США. Цей крок значно зміцнив переговорні позиції Мінфіну, але мабуть в такому зміцненні вже немає необхідності, оскільки Рада директорів МВФ призначив на 31 липня і ймовірно прийме позитивне рішення про виділення траншу», - пояснює Шапран.
 
Начальник казначейства банку VTB (Україна) Станіслав Верхградський передбачає, що у випадку інших рівних умов: стабілізації ситуації на сході країни, позитивного рішення проблеми з реструктуризацією зовнішнього комерційного боргу України і продовження співпраці з МВФ, курс на міжбанківському валютному ринку до кінця літа не перевищить позначку 22,50. «В основному курс буде коливатися на рівні 21,80/22,50», - говорить Верхградський.
Фінансовий аналітик Альпарі Олександр Михайленко вважає, що до вересня середній міжбанківський курс долара до гривні, найімовірніше, буде коливатися в діапазоні 22 - 23 грн за долар, а середній готівковий курс складе 23 - 25 грн за долар.
 
За підрахунками Bloomberg, сказав Михайленко, пік попиту на валюту може бути досягнутий в четвертому кварталі 2015 року, коли сумарний обсяг валютних боргових виплат по корпоративних і державних позиках досягне 4,3$ млрд. "Так і з точки зору ключових макроекономічних індикаторів передумов для довгострокового зміцнення національної валюти немає", - говорить він.
 
Нагадаємо, актуальний прогноз МВФ передбачає падіння реального ВВП України в 2015 році на 9% і зростання інфляції до 46%.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.